Petrol
91.61
-0.09%
Euro
18.5348
-0.06%
Dolar
18.5833
0.07%
Altın
1.026
-0.35%
Borsa
3458
-1.91%
Bitcoin
378.095
3.35%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C
  Twitter'daki 'Yaşasın IŞİD' yalanı komik duruma düşürdü

  Twitter'daki 'Yaşasın IŞİD' yalanı komik duruma düşürdü

  Polis memurunun "Yaşasın IŞİD" diye bağırdığı yalanı Twitter'da TT listesine girdi. Ancak videoyu hazırlayan troller vahim bir hataya imza attı.
  • 08.10.2014 - 10:24

  Twitter daki Yaşasın IŞİD yalanı komik duruma düşürdü #1

  Yeni bir sosyal medya yalanı daha: Yaşasın IŞİD... IŞİD'in Kobani üzerindeki baskı sürerken, Türkiye'de birçok ilde provokatörler sokakları savaş alanına çevirdi.

  Bir taraftan otobüsleri, bankaları, banka ATM'lerini ateşe veren gruplar, diğer taraftan da polisleri hedef aldı. Sokaklarda polise taş, sopa ve molotoflarla saldıran grupların yanısıra, sosyal medyada da Twitter trolleri yine polise karşı acemice bir operasyona kalkıştı.

  Twitter daki Yaşasın IŞİD yalanı komik duruma düşürdü #2

  Twitter'daki 'Yaşasın IŞİD' yalanı komik duruma düşürdü İZLE

  TWITTER YALANLARINA START VERİLDİ

  Böylece, Gezi olayları sırasında çok sık rastlanan meşhur Twitter yalanlarına, Kobani eylemleriyle birlikte yeniden start verilmiş oldu. TT listesine giren "Yaşasın IŞİD" etiketinin altında, bir polis memurunun "Yaşasın IŞİD" diye bağırdığına dair iddiaları içeren twitler atıldı. Twitler, bazı internet siteleri tarafından bir video kaydıyla desteklendi.

  Twitter daki Yaşasın IŞİD yalanı komik duruma düşürdü #3

  POLİSİN AĞZINDA GAZ MASKESİ VAR

  Ancak troller, video kaydında oldukça vahim bir hataya imza atmıştı. "Yaşasın IŞİD" diye bağırdığı iddia edilen polis memurunun ağzında o anda gaz maskesi vardı. Dolayısıyla maskenin altından, o mesafeden, o sesin, o kadar net çıkması mümkün değildi.


  Görüş Bildir