Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
491.570
-1.26%
12ºC
İstanbul
Puslu güneşli 12 C

  Twitter'dan gönderme 'şerefsizlikte yarışıyorlar'

  AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar Gazeteci Mehmet Baransu ile Twitter'da fena kapıştı.
  • 13.08.2013 - 06:19
  Twitter'dan gönderme 'şerefsizlikte yarışıyorlar'

  Twitter dan gönderme şerefsizlikte yarışıyorlar #1

  Taraf Gazetesi 6 Mart 2012 tarihinde Stratfor'un Başbakan Erdoğan'ın sağlık durumuyla yakından ilgilendiğini yazarak “Stratfor Erdoğan 'a Ömür Biçmiş” manşetiyle çıkmıştı.Taraf 'ın haberi gündeme bomba gibi düşerken Başbakan Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili bir haber bugün de Yurt Gazetesi'nde yayınlandı.

  İlgili haberde Başbakan Erdoğan'ın Bayram namazının ardından rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığı öne sürüldü. Yurt Gazetesi nin haberine Başbakanlık 'tan yalanlama gelirken gelişmeler sosyal paylaşım sitesinde ise olay oldu. Başrollerinde AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ile Gazeteci Mehmet Baransu'nun olduğu tartışmada iki isim adeta birbirine girdi.

  ŞEREFSİZLİKTE YARIŞIYORLAR

  Taraf 'ın o dönemde yaptığı haberi hatırlatan Tayyar, “Daha önce Taraf Başbakan'a 2 ay ömür biçmişti, 2 yıl geçti şimdi Aydınlık filmi sarıp 2 ay ömrü var dedi! Şerefsizlikte yarışıyorlar!” diyerek tartışmanın fitili ateşledi. Tayyar 'ın bu sözlerine cevap ise Taraf yazarı Baransu 'dan geldi. Tayyar 'ın yazdıklarına bir düzelteme getirerek AK Partili vekile tepki gösteren Baransu, “Taraf değil Stratfor ömür biçmişti. Bilgiyi Başbakan'ın halen danışmanı olan kişi vermişti. Şerefsiz danışman mı demek istedin?” diye yazdı.

  SENİN GAZETECİLİĞİN BOYU KAÇ SANTİM

  Baransu'nun göndermeli tweetine aynı sertlikte karşılık veren Tayyar ise “Hiç farketmez, iddia sahibi de yalanı yayan da günaha ortaktır!” ifadelerini kullandı.  “Yalanı yayan sizin danışmanınız. Dünyanın her yerinde bu haberdir. İletişim fakültesinde gazetecilere bu öğretilir.” diye yazan Baransu'yu topa tutan Tayyar, “Bana gazetecilik öğretme, o faslı geçelim, boyunu aşar!”, “İster danışman olsun ister gazeteci, insan hayatına dayalı böylesine hassas konuda yalana bel bağlamak insanlık dışıdır!” ifadelerini kullandı. Baransu, bu yazılanlara ise 'Abi senin gazeteciliğin boyu kaç santimdi. Ölçeceğim de ne kadar büyük olduğunu merak ettim:)' karşılığını verdi.

  İşte karşılık yazılan o tweetler:

  Twitter dan gönderme şerefsizlikte yarışıyorlar #2

  Twitter dan gönderme şerefsizlikte yarışıyorlar #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir