Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.749
1.73%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Uçaktaki görgü tanıkları Rus televizyonuna konuştu

  Rus RT televizyonundan ilginç iddialar..
  • 11.10.2012 - 10:28
  Uçaktaki görgü tanıkları Rus televizyonuna konuştu

  Uçaktaki görgü tanıkları Rus televizyonuna konuştu #1

  Rus RT televizyonu, Esenboğa'ya indirildikten sonra Şam'a gitmesine izin verilen Suriye uçağındaki yolcuların ifadesine dayanarak, Türk güvenlik yetkililerin yolcu ve mürettebata "Uçağın acil iniş yaptığına" ve "Türk askerlerinin olayla hiçbir ilgisi olmadığına" dair düzmece kağıtlar imzalatmak istediğini öne sürdü.

  RT, kağıtları imzalamak istemeyen iki uçak mürettebatı ile iki yolcunun Türk görevliler tarafından dövüldüğünü iddia etti.

  KAPTANIN BAŞINA BİR ŞEY GELMESİNDEN KORKTUK

  RT'nin iddiasına göre kanala konuşan uçak hosteslerinden Şerin Azis, "Bu kağıtlarda ne yazdığını bilmiyoruz. Kaptanın başına bir şey gelmesinden korktuk. Kendisi Türk güvenlik görevlileri tarafından götürüldü ve uçağın acil iniş yaptığına dair kendisine kağıt imzalatılmak istendi" dedi.

  Yolculardan Fatima El-Saman, savaş uçaklarının olaya dahil olmadığına ve uçağın sadece acil iniş yaptığına dair kaptana kağıt imzalatılmak istendiğini iddia etti.

  YALAN SÖYLÜYORLAR

  El-Saman, "Bunu kabul etmediğimiz takdirde kaptanı rehin alacaklardı. Bizi tehdit ettiler. Sonra kaptan geri geldi ve uçağın acil iniş yaptığına dair kağıdı imzalamadığı takdirde kendisini rehin alacaklarını söyledi" diye konuştu.

  Aynı yolcu, uçağa yaklaşan maskeli Türk görevlilerin bagajları açıp fotoğraf çektiğini belirterek, "Ortalıkta silah falan yoktu. Sadece bazı yedek parçalar ve belgeler vardı. Roket filan yoktu. Yalan söylüyorlar" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir