Dolar
7.3571
0.2206%
Euro
8.7139
0.4125%
Altın
1944.58
-0.4693%
Borsa
1083.83
-1.4932%
G. Altın
460.112
-0.1956%
Bitcoin
86968.09
2.1556%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Uğur Dündar Toktamış Ateş'in cenazesinde

  Uğur Dündar da sınıf arkadaşını son yolculuğuna uğurlamaya gelenler arasındaydı.
  • 21.01.2013 - 16:06
  Uğur Dündar Toktamış Ateş'in cenazesinde

  Uğur Dündar Toktamış Ateş in cenazesinde #1

  Tedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat eden akademisyen yazar Toktamış Ateş (69) için Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze töreni, basın, akademi ve siyaset dünyasından çok sayıda sevenini bir araya getirdi.

  ÖĞRENCİLERİ SAF TUTTU

  Ateş için Fatih Camii'nde öğle vakti düzenlenen cenaze töreninde, AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Basın İlan Kurumu Genel Müdür Mehmet Atalay, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil ve Eski Milli Futbolcu Saffet Sancaklı, YÖK eski başkanı Erdoğan Teziç, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, Gazeteci-Yazar Hadi Uluengin ve yönetmen Gani Rüzgar Şavata'nın yanı sıra Ateş'in sevenleri ile İstanbul Üniversitesi'nden çok sayıda öğrencisi saf tuttu.

  Ateş'i son yolculuğunda, öğrencilerinin yanı sıra vatandaşlar da yalnız bırakmadı. Cami avlusu ve çevresi, Ateş'in okurlarıyla ve sevenleriyle doldu.

  "AYNI SIRALARDA OTURDUK"

  Uğur Dündar ise "Çok değerli bir gazeteci ağabeyimizdi. Toktamış her şeyden önce Vefa Lisesi'nden sınıf arkadaşımdı. Aynı sıralarda oturduk. Ağabeyi Vefa'lıydı. O da hayatını kaybetti. Toktamış'ın annesi benim edebiyat öğretmenim Fikret Ateş hanımefendiydi. Bugün Türkçe'yi doğru ve iyi konuşuyorsak, her şeyden önce ona borçluyuz. Toktamış Türkiye'de barış, hoşgörü ve dostluğun simgesi olan aydınlardan biriydi. Eğer yaşamış olsaydı Türkiye'nin barış sürecine çok ciddi katkıda bulunmaya devam edeceğine de hiç kuşkum yoktu. Ama maalesef görüyorsunuz dünya hayat bir varmış bir yokmuş. Fani bir alemdeyiz. Allah geride kalanlara uzun ömür sabır versin. Onları da nur içinde yatırsın" dedi.

  Görüş Bildir