Euro
15.2832
0.92%
Dolar
13.4632
0.65%
Altın
793.6020
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
527.128
-8.70%
2ºC
İstanbul
Yoğun kar 2 C

  Ünal: Ümidi kesince kendimi namaza verdim - izle

  Suriye'de kaçırılan gazeteci Ünal: Ümidimi kesince kendimi namaza verdim
  • 19.11.2012 - 02:05
  Ünal: Ümidi kesince kendimi namaza verdim - izle

  Ünal: Ümidi kesince kendimi namaza verdim - izle #1

  Suriye'de tutuklu bulunan ve CHP heyetinin çabalarıyla kurtarılan gazeteci Cüneyt Ünal, İstanbul'a geldi. Ünal, "Ümidimi kesince kendimi namaza verdim. Gün boyu namaz kıldım" dedi.

  "KENDİMİ NAMAZA VERDİM"

  Atatürk Havalimanı'na dün saat 20.00 sıralarında inen Ünal, Fatih'teki evine gitti. Cihan Haber Ajansı (Cihan)'ın sorularını cevaplayan Ünal, "İki ay geçtikten sonra bayağı bir zorlandım. Artık buradan kurtulamayacağımı düşündüm. Yetkililerle irtibata geçmeye çalıştım. Çabalarım sonuç vermeyince kendimi namaza verdim. Bütün gün namaz kıldım. Yapacak hiçbir şey kalmamıştı. Allah'la yalnız başıma kalmıştım" şeklinde konuştu.

  CİHAN ÜNAL: KENDİMİ NAMAZA VERDİM

  Ünal: Ümidi kesince kendimi namaza verdim - izle #2

  90 gün boyunca büyük sıkıntılar çektiğini ve ailesini çok özlediğini ifade eden Ünal, "Eşim bana kızın için geri dön demişti. Hep o cümleyi düşündüm. Bu kapıdan uğurlamışlardı. Ve bu kapıdan geri döndüm. Beşer Esed'in Başyaveri, 'Türk heyeti gelecek biraz sonra seni teslim edeceğiz' dedi. Beş dakika sonra CHP heyetini karşımda görünce özgürlüğüme kavuşacağıma inandım" ifadelerini kullandı.

  Eve dönüşünde çok farklı anlar yaşadığını söyleyen Ünal, "Çocuğum beni tanımadı. Öylece bana bakıp duruyordu. Sürekli annesine gitmek istedi. Bana ve çocuğuma çok farklı geldi. Şu an alışmış durumda. Kızımla içeride oynuyorduk. Çok zor bir durumdu. Böyle bir olayı kimsenin yaşamasını istemem. Allah kimseye vermesin" diye konuştu. Mesleğe devam etmek istediğini de dile getiren Ünal, böyle zor bir ortama bir daha kolay kolay gitmeyeceğini sözlerine ekledi.


  Görüş Bildir