Euro
10.3244
0.06%
Dolar
8.821
0.04%
Altın
496.06
-0.03%
Borsa
1.392
0%
Bitcoin
379.628
-2.72%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 16 C

  Üniversitede satırlı kavga güvenlik kamerasında

  Karşıt görüşlü öğrencilerin satırlı kavgası güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi..
  • 08.04.2012 - 16:02
  Üniversitede satırlı kavga güvenlik kamerasında

  Üniversitede satırlı kavga güvenlik kamerasında #1

  Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde 3 Nisan'da iki grup arasında meydana gelen satırlı, sopalı, taşlı kavga ve bir öğrencinin satırla yaralanması üniversitenin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

  İşte o görüntüler

  İKİ ÖĞRENCİ SATIRLA YARALANMIŞTI

  Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde 3 Nisan günü sabah saatlerinde yaşanan kavgada iki öğrenci satırla yaralanmış, olaylar gün boyu sürmüştü. Okulda yaşanan satırlı, taşlı, sopalı kavga üniversitenin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülere göre, okul dışından bir grup, koşarak okul girişine gelerek, bahçe ve kapı demirlerinden atlayarak okula giriyor. Bu sırada okulun özel güvenlik görevlilerinden birisinin kapalı olan bahçe kapısını açarak, grubun peşinden okula gitmesi ve diğer bir görevlinin ise koşarak açık olan okul kapısını tekrar kilitlemesi dikkatlerden kaçmıyor.

  Çok sert bir çatışmanın yaşandığı görülen görüntülerde, okula giren grup ile üniversitenin kantininde bulunan öğrenciler birbirlerini taş yağmuruna tutuyor. Bunun üzerine taşlardan korunmak isteyen öğrenciler kantin girişine sandalye ve masalardan bir barikat kurarak taşlardan korunmaya çalışıyor. Bir süre devam eden taşlamalar sonrasında okul içerisine giren gruptan bir kişi elinde bulunan satırla öğrencilerin kurduğu barikatı aşarak S.C'yi bacaklarından yaralıyor. Sabah erken saatlerde başlayan olaylar okula çevik kuvvet ekiplerinin gelmesiyle bastırılıyor. Olaylar sırasında okulun özel güvenlik görevlilerinin gruplara müdahale etmemesi tartışmalara yol açtı.

  ÖGRENCİLERE UZAKLAŞTIRMA CEZASI

  Yaşananlar olaylar üzerine okul yönetimi okulu 1,5 günlüğüne tatil etti. Olaya karıştıkları iddia edilen öğrenciler Perşembe günü okula geldiklerinde "haklarında süresiz uzaklaştırma cezası" olduğu söylenerek fakülteye alınmadı. Bunun üzerine süresiz uzaklaştırma cezası verilen üniversiteliler, Cuma günü fakülte önünde oturma ve açık ders eylemi gerçekleştirdiler. Olayların ardından 23'ü sol görüşlü 31 öğrencinin okuldan süresiz uzaklaştırma cezası aldığı öğrenilirken, okul içerisinde 100'den fazla güvenlik kamerası olduğu belirtildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir