Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
473.553
1.37%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Üniversitedeki fuhuş skandalında çarpıcı ifadeler

  Hakkari Üniversitesindeki fuhuş skandalında, şoke eden ifadeler ortaya çıktı.
  • 13.11.2013 - 17:14
  • Güncelleme : 14.11.2013 - 01:51
  Üniversitedeki fuhuş skandalında çarpıcı ifadeler

  Hakkari Üniversitesinde kız öğrencilerin, öğretim görevlileri tarafından 'notlarının yükseltilmesi karşılığında cinsel ilişkiye zorlandığı' iddiasıyla operasyon başlatılmış, gözaltına alınan 15 kişiden 3'ü tutuklanmıştı. Mağdur öğrencilerin ifadesi ise yaşanan kabusu gözler önüne serdi.

  KIZ ÖĞRENCİLER İÇİN EV KİRALANMIŞ

  Emniyetteki ifadelerde, notlarını yükseltmek için ağlarına düşürdükleri kız öğrencilerle birlikte oldukları, bir apartmanda kiraladıkları dairenin dışarıdan fark edilmemesi için camına 'Harita Mühendislik Ofisi' yazılı tabela astıkları, apartmana girip çıkarken de polisin takip etmesi ihtimaline karşı gözcü bulundurdukları bilgisi yer aldı.

  SINAV KAĞIDINI ÖĞRENCİSİYLE BERABER OKUMUŞ

  Öğretim görevlisi H.Y.’nin not karşılığı birlikte olmaya çalıştığı kız öğrencileri ikna edebilmek için sınav kağıtlarını öğrencileriyle okuduğu ileri sürüldü. Öğretim görevlisinin, örgüt üyesi olan ve Hakkari Üniversitesi ile alakası olmayan diğer şüpheli ile yaptığı telefon görüşmesi de polisin teknik takibine takıldı.

  'BİR KERE ONUN ÜSTÜNDEN GEÇECEKSİN'

  Bir diğer şüpheli öğretim görevlisi R.Y.’nin üniversite dışından olan şüpheliyle yaptığı telefon görüşmesi de dikkat çekti. R.Y.’nin cep telefonundan konuştuğu kişiye, öğrencisi hakkında, 'Tek sefer vurur bırakırsın. Benden haber bekle, yarın yüz yüze okulda ben ona (Kız öğrenci) laf sokarım o kendisi seni arar. Öyle tokatla mokatla olmaz. Sen bir kere onun üstünden geçeceksin' dediği iddia edildi.

  MAĞDUR ÖĞRENCİLERİN NOTLARI DÜŞÜRÜLDÜ

  Polis, operasyon kapsamında yaklaşık 20 kız öğrencinin ifadesine başvururken, öğrencilerin ifadeleri skandalı gözler önüne serdi. Bazı öğrenciler ifadesinde, cinsel birlikteliği kabul etmeyince notlarının düşürüldüğünü ve derslerden bırakıldıklarını öne sürdü. Bazı öğrenciler de zorla kurulan ilişkileri ayrıntılarıyla anlattı.

  'BEN SENİ KORURUM, BENİMLE BİRLİKTE OLURSUN'

  Hakkari dışından gelen bir öğrencinin ifadesinde, öğretim görevlisi İ.Y.’nin cep telefonundan kendisini sürekli taciz ettiğini ve kendisine, "Ben seni Van’a götürürüm. Orada tatil yaparız. Sonra sana soruları veririm. Sen Hakkarili değilsin, burada sıkıntı yaşatırlar sana. Ama benimle olursan kimse sana karışamaz, Zaten erkek arkadaşın da yok, bulmana da gerek kalmaz, benimle birlikte olursun" dediği öne sürüldü.

  11 KİŞİDEN 8'İ SERBEST BIRAKILDI

  'Suç örgütü kurmak, yönetmek, suç örgütüne üye olmak ve yardım etmek, örgüt faaliyeti kapsamında cinsel saldırı, rüşvet ve fuhşa aracılık yapmakla' suçlanan 11 kişiden 8'i verdikleri ifadenin ardından savcılık tarafından serbest bırakıldı. Mahkemeye sevk edilen öğretim görevlilerinden İ.Y. tutuklandı. H.Y. ve R.Y. ise kefaletle serbest bırakıldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir