Dolar
7.2126
-1.7048%
Euro
8.4804
-1.5703%
Altın
1918.24
-5.3921%
Borsa
1110.05
3.2105%
G. Altın
444.03
-7.1938%
Bitcoin
82788.15
-4.9501%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C
  Üniversiteli kızı hamile bırakan binbaşıya sürgün

  Üniversiteli kızı hamile bırakan binbaşıya sürgün

  Trabzon'da üniversite öğrencisi kızı hamile bırakıp darp eden binbaşı Tekirdağ'a gönderildi.
  • 27.01.2013 - 11:23
  Üniversiteli kızı hamile bırakan binbaşıya sürgün

  Üniversiteli kızı hamile bırakan binbaşıya sürgün #1

  Trabzon'da Askerlik Dairesi Başkanlığı Askere Alma Şube Başkanı, evli ve bir çocuk babası 43 yaşındaki Binbaşı M.B. iddiaya göre 7 ay önce Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Bölümü'nde okuyan 21 yaşındaki Ö.K. ile yasak aşk yaşamaya başladı.

  "ÇOCUĞU ALDIRACAKSIN"

  Genç kız 2,5 ay önce hamile olduğunu öğrendi ve durumu Binbaşı M.B.'ye söyledi. Binbaşı ise iddiaya göre "Çocuğu aldıracaksın. Seni öldürürüm" diyerek, genç kızı tehdit etti. Bunun üzerine Ö.K. "Bebeği aldırmayacağım. Doğurmak istiyorum" dedi. Duruma sinirlenen binbaşı, iddiaya göre arkadaşlarını arayıp, genç kızı zorla kaldığı yurttan alıp, Yalıncak Plajı'na götürmelerini istedi. Ö.K. burada tekme tokat dövülürken, binbaşı da uzaktan izledi. Genç kızı darp edenler "Bu olayı kimseye anlatmayacaksın" diyerek tehdit etti. Yurda dönen Ö.K.'nin darp edildiği gören arkadaşı, genç kızı KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne götürdü. Tedavisinin ardından taburcu edilen talihsiz kız, savcılığa giderek komutan ve arkadaşları Ş.B., N.E ve A.M., hakkında suç duyurusunda bulundu.

  ÇİFTE SORUŞTURMA

  Sabah Gazetesi'nin haberine göre Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Ancak birkaç gün sonra Ö.K. şikâyetini geri aldı. Savcılık olayı kamu davasına dönüşmesi nedeniyle soruşturmaya devam etti. Savcılıkta ifade veren komutan ile diğer şüpheliler, suçlamaları kabul etmedi. Soruşturma sonucunda 4 kişi hakkında, "hürriyetten yoksun kılma, kaçırma ve darp" suçlarından Trabzon 1. Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. Trabzon Askerlik Dairesi Başkanlığı da ayrı bir soruşturma başlattı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından Binbaşı M.B. Trabzon'daki görevinden alınarak, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 5. Kolordu Komutanlığı'na tayin edildi. Durumdan haberdar olan binbaşının eşi henüz boşanma davası açmazken, genç kız da okulu bırakarak kentten ayrıldı.

  Görüş Bildir