Petrol
110.81
0.75%
Euro
16.964
0.97%
Dolar
15.9581
0.54%
Altın
952.83
1.09%
Borsa
2389
0.71%
Bitcoin
485.000
2.05%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C

  Ünlü Arap gazetesinden Erdoğan için özel sayı

  Arap dünyasının önde gelen gazetelerinden El-Kuds El-Arabi gazetesi cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında özel sayı yayınlandı.
  • 18.08.2014 - 06:55
  Ünlü Arap gazetesinden Erdoğan için özel sayı

  Ünlü Arap gazetesinden Erdoğan için özel sayı #1

  Baş editörü Arap dünyasının tanınan entellektüelleri arasında anılan Abdülbari Atvan'ın yaptığı, 25 yıldır yayın hayatında olan ve 5 kıtada yayınlanan Londra merkezli El-Kuds El-Arabi gazetesinin haftalık özel sayısında Başbakan Erdoğan'ın balkon konuşması yaptığı esnadaki fotoğrafına kapak sayfasına taşınırken, Gazete, "Erdoğan'ın Seçimi Kazanmasının Ardından Türkiye'nin Geleceği" başlığı altında 9 tam sayfa Erdoğan'ın yapmayı istediği icraatlara yönelik tahminlere, bunların Türkiye'nin geleceğine yönelik muhtemel yansımalarına yer verildi.

  ERDOĞAN'IN SİYASİ HAYATI

  Bunun yanı sıra gazete Erdoğan döneminde "Türkiye ve Yeni Finansal Müttefiki", "Türkiye: İslam ve Demokrasi", "Erdoğan: Hz. Yusuf'un Kuyudan Çıkışı ve Yeni Türkiye'nin İnşası" başlıklı makaleler ve çocukluğundan, cumhurbaşkanı seçilmesine kadar giden süreçte Başbakan Erdoğan hayatı yer aldı.

  Suudi Arabistan sermayesiyle Londra'dan tüm Arap dünyasına seslenen gazete, özel sayısında ayrıca, Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmasının Arap ülkelerinde ve dünyadaki etkilerine ilişkin yazı dizisi yayınlayarak, Katar-Türkiye ilişkilerine odaklandı. Gazete ayrıca, Başbakan Erdoğan'ın galibiyetinin Suriyeli mülteciler üzerine etkisini, "Erdoğan, Türklerin Cumhurbaşkanı ve Suriyeliler Başarısını Kutluyor, Yönetimde Kalmasından Memnun" başlığıyla verdi.AA


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir