Petrol
110.66
-0.80%
Euro
16.33
1.34%
Dolar
15.64
1.04%
Altın
919.83
-0.20%
Borsa
2410
-0.36%
Bitcoin
478.593
-0.13%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Ünlü isimler Köşk seçimi için kamera karşısında

  YSK tarafından hazırlatılan kamu spotları için ünlü isimler kamera karşısına çıktı.
  • 09.07.2014 - 13:40
  Ünlü isimler Köşk seçimi için kamera karşısında

  Ünlü isimler Köşk seçimi için kamera karşısında #1

  YSK tarafından hazırlatılan kamu spotları, afiş ve broşürlerde, yurt içi ve yurt dışı seçmen kütüğüne kayıt esasları, randevu sistemi, yurt dışında hangi ülkelerde sandık kurulacağı ve süresi, sandık kurulacak gümrük kapıları, oy verme tarihleri gibi bilgiler yer alıyor.

  YURT İÇİ KAMU SPOTUNDA YER ALACAK ÜNLÜ İSİMLER

  Yurt içi için hazırlanan kamu spotunda Zerrin Özer, Murat Dalkılıç, Hadise, Işın Karaca, Rıdvan Dilmen, Emre Aydın, Keremcem gibi ünlü isimler, seçmen kütüğünün önemini, seçmen kütüğünde kaydı bulunmayanların yapması gereken işlemleri anlatıyor.

  YURT DIŞI KAMU SPOTLARINDA SANDIK KURULLARI ANLATILIYOR

  Yurt dışı için hazırlanan kamu spotunda ise hangi tarihlerde randevu alınması gerektiği, vatandaşların hangi tarihlerde nasıl oy kullanacağı bilgilerine yer veriliyor. Yurt dışında oy kullanımını anlatan broşürde ise sandık kurullarının oluşumu, görevleri anlatılıyor. Ayrıca kullanılacak oyların sayım ve döküm işleminin Türkiye'de yapılacağı, seçimlerin şeffaf şekilde yürütüldüğü belirtiliyor.

  YURT DIŞINDA OY KULLANACAKLARIN RANDEVU TARİHLERİ

  Yurt dışında oy kullanacak vatandaşlar için hazırlanan afişlerde de yurt dışı seçmen kaydının kontrol edilmesi, kayıt yoksa yurt dışı temsilciliklere adres beyanında bulunulması, 21-25 Temmuz tarihleri arasında randevu alınması gerektiği anlatılıyor. Afişte, randevu almayan kişilerin YSK'nın belirleyeceği günde oy kullanabileceği, randevu tarihinde oy kullanmayanların 26 Temmuz-10 Ağustos tarihleri arasında sandık kurulan gümrük kapılarında oy verebileceği bilgileri yer alıyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir