Petrol
113.81
1.95%
Euro
17.5294
-0.04%
Dolar
16.8106
-0.09%
Altın
977.49
-0.03%
Borsa
2406
-1.55%
Bitcoin
335.728
3.29%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  Üsküdar Belediyesi Avrupa Şampiyonu

  Üsküdar Belediyesi Avrupa Şampiyonu

  Üsküdar Belediyesi, 2012 Avrupa Spor Başkenti olan İstanbul'u temsilen Avrupa'da yılın ilk büyük başarısına imza attı
  • 08.02.2012 - 09:52

   Üsküdar Belediyesi Avrupa Şampiyonu #1

  İspanya'nın Castellon kasabasında yapılan 33. Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası'nda Üsküdar Belediyesi, Büyük Kadınlarda Avrupa Şampiyonluğunu kazandı. Üsküdar Belediye Spor, Avrupa Kros şampiyonalarında 5 yılda 3 Avrupa şampiyonluğunun yanı sıra 2 Avrupa ikinciliği elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

  YILIN İLK BÜYÜK BAŞARISI

  İspanya'da gerçekleştirilen şampiyonada Üsküdar Belediyesi, 2012 Avrupa Spor Başkenti olan İstanbul'u temsilen Avrupa'da yılın ilk büyük başarısına imza atarken, ferdi yarışmalarda 6 bin metrelik yarışta Belediye sporcularından Belaynesh Jemama altın, Aslı Çakır Alptekin ise gümüş madalya kazanarak tarih yazdı. Yarışta ayrıca milli sporcularımız Almitu Bekele Degfa, Bahar Doğan, Özlem Kaya ve Gülcan Mıngır da elde ettikleri derecelerle şampiyonluğa katkı sağlayan isimler oldular.

  ŞAMPİYONLAR ŞEHRİ ÜSKÜDAR

  Öte yandan Avrupa Şampiyonluğu'nu kazanan Üsküdar Belediyesi sporcuları kulüp başkanı Mecit Çetinkaya ile birlikte elde ettikleri başarı sonrası Belediye Başkanı Mustafa Kara'yı makamında ziyaret ettiler. Düzenlenen törene ayrıca İstanbul İl Spor Müdürü Numan Güzey de katılırken bir konuşma yapan Mustafa Kara şunları söyledi:

  "Avrupa'nın en büyük şehirlerinin, Büyükşehir Belediyeleri ve dünyaca ünlü spor kulüplerinin desteklediği takımların yarıştığı bir turnuvada, bir ilçe belediyesi takımı tarafından elde edilen 5 yılda 3 şampiyonluk ve 2 ikincilik çok önemli bir başarıdır. Gururla ifade etmeliyim ki, bu ve benzer başarılarımızdan sonra Avrupalı spor camiası, 2012 Avrupa Spor Başkenti olan İstanbul'un daha bir farkına vardılar. Sportif faaliyetlerimiz hakkında araştırmalar yapmaya, heyetler göndermek suretiyle, Raporlar hazırlamaya başladılar. Şehrimizi ve ülkemizi, gençlik ve spor camiamızı uluslararası arenada bu şekilde temsil etmek bizler adına, Üsküdarlılar adına bir gurur vesilesidir. Bizler de gençlerimizi sporla geleceğe hazırlamak için düşünüyor, plan ve projeler yapıp hayata geçirmek için çalışıyoruz. Bu anlamda, Toplumda Sporu Tabana Yayma adını verdiğimiz çok kapsamlı, sürdürülebilir bir proje hayata geçirdik. Bütün projelerimizin ana çatısını oluşturan ve yaklaşık olarak 3 yıldır devam eden proje, başta atletizm olmak üzere bütün spor branşlarında titiz bir şekilde uygulanmaya devam ediliyor. Üsküdar Belediyesi olarak sportif anlamdaki çalışmalarımızın ve başarılarımızın mihenk taşı ve özeti bu projedir. Üsküdar Belediyesi olarak projelerimizi elbette yerel düzeyde gerçekleştiriyoruz ancak gerçekleştirdiğimiz sportif etkinlikleri hiçbir zaman Üsküdar'la sınırlamıyoruz.

  Üsküdar Belediyesi Avrupa Şampiyonu #2

  Birçok sportif etkinliği, tüm İstanbul'la, tüm Türkiye'yle, hatta tüm dünyayla birlikte gerçekleştirerek gençlerimizin uluslararası bir vizyonla yetişmesi için de gayret serf ediyoruz. 8 ayrı branşta faaliyet gösteren Üsküdar Belediyesi Spor Kulübümüzü adı artık "Şampiyonlar Şehri" olarak anılan Üsküdar'ımız adına bir gurur ve onur vesilesi sayıyor, bu başarılarda emeği geçen tüm arkadaşlarımı bir kez daha kutluyorum."

  Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Mecit Çetinkaya ise yaptığı konuşmada uzun yıllardır kros dalında İspanyollar ve Portekizlilerin ellerinde bulundurdukları hakimiyete son verdiklerini, kros deyince akla artık Türkiye ve Üsküdar Belediyesi'nin geldiğini ifade etti. Üsküdar Belediyesi'nin kısıtlı imkanlara karşın iyi niyetle ve büyük bir azimle spora yatırım yaptığını, buna İl Spor Müdürlüğü'nün de büyük katkı verdiğini belirtti.

  Konuşmalar sonrası Belediye Başkanı Mustafa Kara, Avrupa Şampiyonu sporcuları kutlayarak kazandıkları başarı nedeniyle tek tek kutlayarak otuzar altın ile ödüllendirdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir