Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.2677
-0.05%
Dolar
17.9612
0.07%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
427.754
-0.59%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  Uzan'dan yeni Libananco atağı

  Cem Uzan, kaybettiği davalardan dolayı Türkiye'ye karşı son kozunu kullanmak için atağa geçti.
  • 02.01.2012 - 16:18
  Uzan'dan yeni Libananco atağı

  Uzan dan yeni Libananco atağı #1

  Türkiye'ye karşı açtığı milyar dolarlık davalarının hepsini peş peşe kaybeden Cem Uzan, Libananco için pes etmiyor, avukatlarına para saçmaya devam ediyor.

  50 MİLYON DOLARA YENİ AVUKAT

  Uluslararası Yatırım Anlaşmazlıklarının Çözüm Merkezi'nin (ICSID) eylül de karar verdiği 10.1 milyar dolarlık tazminat davasını kaybetmesine rağmen şimdi de avukatlarını değiştirerek temyiz sürecine başlayan Uzan, pahalı avukatlarına birini daha ekledi.

  Sabah'ın haberine göre; hukuk dünyasının 'köpekbalığı' olarak tanımladığı Stuart Neilberger ve ekibine 50 milyon dolar, çimento ile AİHM davasındaki avukatlarına 40 milyon dolar ödeyen, Türkiye tarafına da 15 milyon dolar ödemesi gereken Uzan, pahalı avukatlarına İngiliz Volterra Fietta ile devam etti. ICSID ile deneyimli ve dünyanın en pahalı avukatlık şirketlerinden Volterra Fietta ile anlaşan Uzan, son kozunu da böylece kullanmış olacak. Robert Volterra ve Stephen Fietta adlı iki avukatın kurduğu Volterra Fietta ilginç yapısıyla da dikkat çekiyor. Firma, Türkiye'yi yakından tanıyor, uzun süredir Libananco'yu takip ediyor.

  ALAPLI DAVASINDA VAR

  Volterra Fietta, ICSID'da Türkiye'ye karşı açılan bazı davalarda ve Türk şirketlerin uluslararası sorunlarında yer aldı. ICSID'da devam eden Alaplı Elektrik davasında yer alan Volterra Fietta, Barmek Holding'in Azerbaycan'a, Ata Construction'ın da Ürdün'e açtığı davalarda da görev aldı.

  2010'DAN BERİ TAKİPTELER

  Daha önce Latham Watkins'te çalışan Robert Volterra ile Stephen Fietta, New York Güney Mahkemesi'nin kararı hakkında bir rapor yazarak davayı takibe aldı. Robert Volterra, Libananco Davası'nda Türkiye'yi savunan ABD'li hukuk şirketi Freshfields'da da uzun yıllar çalışmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir