Dolar
7.2717
0.5962%
Euro
8.6364
0.2786%
Altın
2067.14
0.1895%
Borsa
1034.4
0%
G. Altın
481.376
0.4063%
Bitcoin
86070.63
0.5944%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Vali Mutlu'dan İstanbul'a tabut benzetmesi

  Vali Mutlu, İstanbul'un en büyük probleminin trafik değil deprem riski olduğunu söyledi.
  • 16.01.2013 - 10:01
  Vali Mutlu'dan İstanbul'a tabut benzetmesi

  Vali Mutlu dan İstanbul a tabut benzetmesi #1

  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, ilkokul günlerinden üniversite yıllarına birçok konuya değindi. Mutlu, ayrıca sosyal medyada yapılan Vali Amca yakıştırmasından da memnun olduğunu belirtti.

  "EN BÜYÜK PROBLEM DEPREM RİSKİ"

  İstanbul'un çeşitli problemlerine değinen Hüseyin Avni Mutlu, trafiğin İstanbullular için çok büyük sorun olduğunu, ancak deprem riskinin çok daha büyük bir problem olduğunu söyledi. Binaların sağlıklı bir hale gelmesi için gece gündüz çalıştıklarını belirten Vali Mutlu; "Biz devlet olarak İstanbul'un depreme hazır olması için 1999'dan sonra çok ciddi tedbirler aldık. Sağlam olmayan okulları ve hastaneleri yeniden yaptık, güçlendirdik. Kamu binalarını çok sağlam bir hale getirdik. İstanbul bu anlamda depreme oldukça hazırdır. Ancak, asıl ciddi sorun kişisel konutlarda." dedi.

  "TABUTLUK MİSALİ EVLER"

  İstanbul'da bulunan zayıf binalar için tabutluk tanımlamasını kullanan Hüseyin Avni Mutlu; "Bizim bu işi halkımızla ortaklaşa çözmemiz gerekiyor. Önce vatandaşlarımızın 'biz bu tabutluk misali binalardan kurtulmalıyız' düşüncesine sahip olması gerekir. Hiçbir anne ve baba çocuklarına miras olarak böyle bir tabutluğu bırakamaz. Bundan daha ağır bir miras olamaz. Bu mirası muhakkak nitelikli hale dönüştürmemiz lazım" dedi.

  "VALİ AMCA YAKIŞTIRMASINDAN MEMNUNUM"

  Günlük yoğun programına rağmen sosyal medyaya da zaman ayırdığını belirten Hüseyin Avni Mutlu, çocukların 'Vali Amca' yakıştırması hakkında şunları söyledi: "İstanbul'umuzun birkaç gün boyunca yaşamış olduğu yoğun kış şartları nedeniyle gençlerin okula gitme gelme gibi konularda beklentileri sosyal medya üzerinden bize ulaştı. Biz de onlara ulaştık ve bu da ciddi bir muhabbete vesile oldu. Bu muhabbet halen devam ediyor. Bu durumdan oldukça keyif alıyorum. Yoğun gündemimizde sosyal medyaya vakit ayırmak sıkışıklığa neden oluyor ancak gençlerimiz ve takipçilerimize helali hoş olsun" dedi. Vali Mutlu ayrıca gençlerin taktıkları 'vali amca' yakıştırmasından da memnun olduğunu belirtti.

  "SOSYAL MEDYADA OLMAYI, TELEVİZYONDA OLMAYA TERCİH EDERİM"

  Sosyal medyada İstanbullularla daha sıcak iletişim kurabildiğini söyleyen Mutlu; "Televizyon programlarında milyonlara hitap etme imkânı buluyorsunuz, ancak sosyal medya dediğimiz platformda birebir sohbet edebiliyorsunuz. Talepleri ve duyguları bire bir paylaşıyorsunuz. Bu durum özele inmesi itibariyle çok daha sıcaktır. Yani ben televizyonun karşısında olmak yerine sosyal medyada birebir olmayı tercih ederim. İçinde duygu olan sosyal medya benim için daha kıymetli. Sosyal medyada 'merhaba vali amca' gibi bir mesaj aldığımda cevap yazıyorum. Gözler birbirini görmese de gönüller görüyor " dedi.

  Görüş Bildir