Petrol
113.67
0.15%
Euro
17.4935
-0.25%
Dolar
16.9701
0.86%
Altın
983.64
0.60%
Borsa
2398
0.00%
Bitcoin
336.916
4.13%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C
  Valilik Hakkari'de toplu kepenk kapatmayı yasakladı

  Valilik Hakkari'de toplu kepenk kapatmayı yasakladı

  Hakkari'de artık esnafın eylem adı altında toplu olarak kepenk kapatması yasaklandı. Karara uymayanlara idari ve adli işlem yapılacak.
  • AA
  • 06.11.2016 - 08:14

  Valilik Hakkari de toplu kepenk kapatmayı yasakladı #1

  Hakkari Valiliğinden, il sınırları içindeki iş yerlerinin toplu olarak kapatılmasının yasaklandığı duyuruldu.

  HALKIN İHTİYACI GÜVENCE ALTINA ALINACAK

  Valilikten yapılan açıklamada, vatandaşların huzur ve güven ortamı içinde yaşamalarının devletin asli görev ve sorumluluklarından olduğu belirtilerek, kamu düzeninin unsurları arasındaki güvenlik, esenlik ve genel sağlık ihtiyacının güvence altına alınmasının önem arz etiği vurgulandı.

  Valilik Hakkari de toplu kepenk kapatmayı yasakladı #2

  "BU DEVLETİN SORUMLULUĞU"

  Kamu hizmetlerinin aksamaya mahal vermeksizin, değişen şartlara ve ihtiyaçlara uyumlu şekilde tüm vatandaşlara ulaştırılmasının kamu düzeniyle yakından ilişkili olduğuna işaret edilen açıklamada, vatandaşların ihtiyaçlarını temine yönelik piyasa şartlarında sunulan mal ve hizmetlere erişiminlerinin güvence altına alınmasının da devletin sorumlulukları arasında bulunduğu anımsatıldı.

  Açıklamada şunlar kaydedildi:

  "PROVOKATİF VE YASA DIŞI"

  "Kamu hizmetleri ile piyasa şartlarında mal ve hizmet sunumu kamu düzeninden etkilenmektedir. Bu mal ve hizmetlerin aksatılmadan sunulmasının yanı sıra güvenlik, esenlik ve genel sağlık ihtiyaçlarının da güvence altına alınması için devletimizin çabaları yanında, vatandaşlarımızın da hukuk kurallarına uygun davranmaları gerekmektedir. İl sınırları içinde yürütülen güvenlik operasyonları ve benzeri hususlar bahane edilerek zaman zaman iş yerlerinin çeşitli provakatif ve yasa dışı saik ve yönlendirmelerle toplu olarak kapatıldıkları tespit edilmiştir.

  İş yerlerinin toplu biçimde kapatılmasının halkın günlük yaşamını sürdürmesini zorlaştırarak huzur ve sükununu bozduğu, kişilerin güvenlik, dirlik ve esenlik içinde günlük ihtiyaçlarını sağlamak suretiyle sağlıklı yaşamasını önemli ölçüde zafiyete uğrattığı değerlendirildiğinden, kamu düzeninin korunması amacıyla ilimiz genelinde bulunan iş yerlerinin toplu olarak kapatılması yasaklanmıştır. Yasağa uymayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.''


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir