Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.516
-2.64%
18ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 18 C

  Van'da liseye bombalı ve silahlı saldırı

  Van'ın Tuşba ilçesindeki bir liseye ses bombası atılarak, silahlı saldırı gerçekleştirildi
  • AA
  • 29.09.2015 - 15:06
  Van'da liseye bombalı ve silahlı saldırı

  Akköprü Mahallesi'ndeki 16 derslikli Ahmed-i Hani Anadolu Lisesine dün gece henüz kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce silahlı saldırı gerçekleştirildi.

  Van da liseye bombalı ve silahlı saldırı #1

  OKULDA 22 MERMİ İZİ BULUNDU

  Saldırıda okulun bahçe kapısına ses bombası atıldı ve pompalı tüfekle ateş edildi. Açılan ateşte okulun camları kırıldı, kapıda hasar oluştu. İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan incelemede, okula 22 merminin isabet ettiği belirlendi.

  Van da liseye bombalı ve silahlı saldırı #2

  İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, saldırının düzenlendiği okulda onarım çalışmalarına başlanıldığını söyledi. Geleceğin teminatı olan öğrencilerin eğitim alma hakkını engellemeye yönelik saldırıların mantıklı açıklamasının olamayacağını vurgulayan Kırekin, şöyle devam etti:

  Daha önce de diğer ilçelerimizdeki okullarımıza saldırılar olmuş, bazıları yakılmıştı. Bu okula da benzer saldırı girişimleri olmuştu. Biz öğrencilerimizin okullarından daha fazla uzak kalmaması için onarım çalışmalarını başladık. Okullara saldırmanın bir açıklaması olamaz. Bu okullarımızda geleceğimiz yetişiyor şekilleniyor. Biz öğrencilerimizin eğitimlerinden geri kalmaması için her türlü çabayı göstereceğiz. Öğrencilerimizin de derslerine sarılarak iyi bir eğitim dönemi geçirmelerini istiyoruz. Bu saldırıları yapanları kınıyoruz."

  Van da liseye bombalı ve silahlı saldırı #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir