Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C

  Vatan Partisi'nin 2019 adayı Doğu Perinçek

  Vatan Partisi, 2019 yılında yapılacak başkanlık seçimlerinde partinin Genel Başkanı Doğu Perinçek'in adayları olduğunu açıkladı.
  • Haber Merkezi
  • 03.08.2017 - 16:46
  Vatan Partisi'nin 2019 adayı Doğu Perinçek

  Vatan Partisi nin 2019 adayı Doğu Perinçek #1

  Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, Kayseri'de, uydu kanalı '38 Kent TV'de 2019'da yapılacak başkanlık seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  "ERDOĞAN'IN HAKKINDAN PERİNÇEK GELİR"

  "Erdoğan'ın hakkından Perinçek gelir." ifadesini kullanan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gültekin, "Seçimde herkes adayını çıkarmalı ve ilk tur çok adaylı olmalıdır. Bu Recep Tayyip Erdoğan'ın birinci turda seçilmesini önlemenin tek yoludur." dedi.

  "İKTİDAR HEDEFİNİZ YOKSA NİYE PARTİ KURDUNUZ? GİDİN EVİNİZDE OTURUN"

  Türkiye'de sistemin değiştiğini ifade eden Gültekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son seçimde Cumhurbaşkanlığı seçiminde ne kadar oy alarak seçildiğini sordu. Gültekin, şöyle konuştu:

  "Seçime katılan seçmen yüzde 73 idi. Yani seçime katılanların yüzde 52'sinin oyunu alarak seçildi. Yani yüzde 37'nin oyunu alarak seçildi. Önümüzdeki seçimde artık 20 milletvekilinin imzasına da gerek yok. Bunun olması da şart değil. 100 bin imza topladınız mı aday olabiliyorsunuz. Dolayısıyla Vatan Partisi kendi adayı ile seçime katılacaktır. Çünkü seçilecek kişi hükümeti kuracak kişi olacak. Eğer parti olarak varsanız, mücadele ediyorsanız, hedefiniz iktidar olmalıdır. İktidar olma hedefiniz yoksa niye parti kurdunuz? Gidin evinizde oturun.

  "100 BİN İMZAYI TOPLAYACAK"

  Şimdi birileri öyle diyor. ‘Ben aday değilim, partiler üstü aday bulalım' Seçilecek kişi hükümet kuracak. Seçilecek kişi süs olsun diye bir yere oturtulmayacak. Onun için Vatan Partisi kendi adayıyla yani o 100 bin imzayı toplayacak, kendi adayıyla seçime katılacak. İkinci, tura kalan 2 adaydan biri olmanın da mücadelesini verecek."

  "ERDOĞAN'IN 1. TURDA SEÇİLMESİNİ ÖNLEMENİN TEK YOLU..."

  Türkiye'de 2019'daki başkanlık seçimlerinin ilk turunun çok adaylı olması gerektiğini savunan Gültekin, 'Mümkün olduğu kadar çok aday çıksın' önerisinde bulunurken, çok sayıda aday çıkması halinde seçime katılma oranının da yüksek olacağını savundu.

  "EMİNE ÜLKER TARHAN KATILSAYDI, EKMELEDDİN SEÇİLEBİLİRDİ"

  Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, şunları söyledi:

  "Yani seçime katılım yüzde 85-90 olsun. O durumda hiç kimse birinci turda seçilemez. 2. tura da en çok oyu alan 2 aday katılır ve onu da o zaman değerlendiririz. Erdoğan'ın 1. turda seçilmesini önlemenin tek yoludur. Tek yolu çok aday olması.

  Eğer CHP geçen seçimde Emine Ülker Tarhan'ın aday olmasını, disiplin tehdidi ile önlemeseydi, Emine Ülker Tarhan seçime katılsaydı, Erdoğan 1. turda seçilmeyecekti. 2. turda da Ekmeleddin'in olmayacağı yüzde milyondu. Çünkü hiçbir CHP'li Ekmeleddin'e benim adayım demedi. Aslında bütün milletin birleşebileceği bir aday çıkmış olacaktı.

  Emine Hanım ne kadar buna uygundu ayrı mesele ama Ekmeleddin Bey'den 10 bin kez uygun olduğu açıktı. Çok farklı bir sonuç elde edilebilirdi. CHP engelledi."

  "ERDOĞAN'IN HAKKINDAN DOĞU PERİNÇEK GELİR"

  "Bahçeli ve Kılıçdaroğlu el birliği ile Erdoğan'ın birinci turda seçilmesini sağladılar. Şimdiyse aynı tuzağa düşmemek için ilk turda bütün partiler, herkes kendi adayını çıkarsın ve yüzde 90 olsun seçime katılım. O birinci turda da her aday çıksın kendisini anlatsın. Bizim adayımız Doğu Perinçek olacak. Erdoğan'ın hakkından Doğu Perinçek gelir.

  "50 YILLIK GEÇMİŞİYLE TEK BİR LEKESİ OLMAYAN SİYASETÇİ ÖRNEĞİ"

  Bilgi birikimi ile tecrübesiyle, yetenekleriyle, 50 yıllık geçmişiyle tek bir lekesi olmayan, siyasetçiyle bütün ömrünü bu ülkeye ve millete harcamış siyasetçi örneği. Dolayısıyla ikinci tura kalacak 2 adaydan biri olmasının mücadelesini vereceğiz ve bu konuda da iddialıyız."

  Görüş Bildir