Euro
10.1498
0.32%
Dolar
8.6472
0.23%
Altın
493.26
0.21%
Borsa
1.394
0.58%
Bitcoin
366.739
-2.33%
19ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 19 C

  Vekil: Beni sorgu sırasında çırılçıplak soymadınız mı

  AK Parti'li vekil Harun Karaca, darbe komisyonunda 28 Şubat döneminde kendisine işkence yapıldığını öne sürdü.
  • 18.10.2012 - 09:19
  Vekil: Beni sorgu sırasında çırılçıplak soymadınız mı

  Vekil: Beni sorgu sırasında çırılçıplak soymadınız mı #1

  AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, 28 Şubat sürecinde İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Müdürü olan Adil Serdar Saçan'ın kendisine işkence yaptığını iddia etti.

  BENİ ÇIRILÇIPLAK SOYMADINIZ MI SORUSU

  Meclis Darbeleri Araştırma Komisyonu'nda işkence tartışması yaşandı. Eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Müdürü, Ergenekon davası sanığı Adil Serdar Saçan Meclis Darbeleri Araştırma Komisyonu’na konuk oldu. AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, tüm işkence iddialarını reddeden Saçan'a, "Beni sorgu sırasında çırılçıplak soymadınız mı?" diye sordu.

  ŞİKAYETÇİ OLSAYDIN

  İddiayı reddeden Saçan, "Raporla ispatlayıp şikayetçi olsaydın" yanıtını verirken, toplantı sırasında zaman zaman ortam gerildi. Komisyon üyeleri basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda üslubu nedeniyle Saçan'ı saygılı olmaya davet etti.

  SAÇAN SAYGISIZ BİR ÜSLUP KULLANDI İDDİASI

  AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Saçan'ın dinlenmesi sırasında defalarca sesini yükselttiğini söyledi. Metiner, Saçan'ın saygısız bir üslup kullandığını ve bu nedenle başta komisyon başkanı baş olmak üzere üyeler tarafından sık sık uyarıldığını kaydetti. Metiner ayrıca, Saçan'ın ‘işkence iddialarını da reddettiğini belirti.

  SIKINTI YAŞANMADI

  Saçan ise Meclis'ten ayrılırken gazetecilerin sorusu üzerine, toplantının kapalı olmasını kendisinin istediğini söyledi. Saçan, üslup konusunda bir sıkıntı yaşanmadığını da iddia etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir