Dolar
7.6582
0.4301%
Euro
8.9072
0.0449%
Altın
1861.75
-0.3271%
Borsa
1124.17
0.4117%
G. Altın
458.493
0.117%
Bitcoin
82269.16
1.0116%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Veysel Eroğlu'ndan ceviz önerisi: Geceleri 3-5 tane yiyin

  Orman ve Su İşleri Veysel Eroğlu cevizin faydalarını anlattı...
  • 14.09.2012 - 14:18
  Veysel Eroğlu'ndan ceviz önerisi: Geceleri 3-5 tane yiyin

  Veysel Eroğlu ndan ceviz önerisi: Geceleri 3-5 tane yiyin #1

  'Ceviz Eylem Planı' projesi kapsamında Tokat'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, cevizin faydalarını anlattıktan sonra "Şimdilik bu kadarını sır veriyim. Gerisini siz keşfedersiniz. Daha başka faydaları da var, onu da söylemeye gerek yok tabi" dedi.  Katılımcıların alkışları sonrası Bakan Eroğlu, "Bakın nasıl anlıyorsunuz" diyerek güldü.

  VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın ülkedeki ormanların nicelik ve nitelik olarak korunmasına, geliştirilmesi ve iyileştirilmesine yönelik başlattığı, 'Ceviz Eylem Planı' projesi kapsamında Bakan Veysel Eroğlu Tokat'a geldi. Amasya'dan karayolu ile gelen Bakan Eroğlu, ilk olarak Turhal ilçesinde düzenlenen, 'Tokat Sütlüce Ceviz Ağaçlandırma' projesine katıldı. Program saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra sırasıyla Orman Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu, Tokat Valisi Mustafa Taşkesen davetlilere hitap etti. Konuşmalar sırasında Bakan Eroğlu'nun, kendisine ikram edilen cevizden yediği görüldü.

  CEVİZİN FAYDALARINI SIRALADI

  Konuşmasında 60 dekarlık alana dikim yapılacağını söyleyen Bakan Eroğlu, "En iyi türleri dikeceğiz, örnek olacak ve bunu bütün Tokat'a yaygınlaştıracağız. Artık Tokat'ın cevizi dünyada meşhur hale gelecek. Kısa zamanda kendi ülke ihtiyacımızı ithal etmeden karşılayacağız. Yakın zamanda belki ihracat yolu bile açılabiliriz. Çünkü ceviz çok önemli. Dikkat ederseniz her meyvenin faydası insan vücuduyla alakalıdır. Ceviz beyni temsil etmektedir. Dolayısıyla bu cevizin beyne, beynin çalışmasına, fonksiyonlarına çok muazzam faydası var. Hatta bir gece üç beş parça cevizi suda bırakıp sabah suyunu içip cevizi yerseniz sizin kolesterolünüzü ve şekeriniz var ise düşer. Bu kadar faydalı. Şimdilik bu kadarını sır veriyim. Gerisini siz keşfedersiniz. Daha başka faydaları da var, onu da söylemeye gerek yok tabi" dedi. Katılımcıların alkışları sonrası Bakan Eroğlu, "Bakın nasıl anlıyorsunuz" diyerek güldü. Bakan Veysel Eroğlu'nun kentte çeşitli programlara katılacağı öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir