Euro
10.3158
-0.03%
Dolar
8.8206
0.04%
Altın
496.27
0.02%
Borsa
1.392
0%
Bitcoin
379.692
-2.85%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 16 C

  Veysi Kaynak: Yangınla ilgili iddiaları görüşeceğiz

  Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Adana'da 12 kişinin hayatını kaybettiği yangın faciasına dair bölgede açıklamalarda bulundu.
  • AA
  • 30.11.2016 - 05:50
  Veysi Kaynak: Yangınla ilgili iddiaları görüşeceğiz

  Kaynak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Aladağ ilçesinde yangının çıktığı öğrenci yurdunda incelemelerde bulundu, Vali Mahmut Demirtaş'tan bilgi aldı.

  Gazetecilere açıklamalarda bulunan Kaynak, Bakanlar Soylu ve Kaya ile milletvekilleriyle olay yerini gördüklerini belirterek "Henüz bir şey söyleyecek durumda değiliz. Brifing alacağız. İhtiyaç olursa bilgi veririz." diye konuştu.

  Bir gazetecinin "Yangın merdiveninin kapısının kilitli olduğuna" dair iddiaları hatırlatması üzerine Kaynak, "Arkadaşlar söylediğim gibi sizin televizyonlarda verdiğinizden daha fazla bir bilgi şu anda verecek durumda değiliz. Valimizle, itfaiye dairesiyle diğer arkadaşlarla görüşeceğiz, tabii ki bir ilk durum tespiti yapmaya gayret edeceğiz." ifadesini kullandı.

  Veysi Kaynak: Yangınla ilgili iddiaları görüşeceğiz #1

  Veysi Kaynak: Yangınla ilgili iddiaları görüşeceğiz VİDEO

  Kaynak, "Gözaltında kimse var mı, yurt müdürünün olduğu söyleniyor" sorusunu da "Var diye biliyorum ama arkadaşlar daha ilave bir bilgi vermeyeceğimi söyledim. Lütfen biz şu yaralılarımıza bakalım. Sonra acılı ailelere uğrayalım, adli tıpa falan. Sonra Adana'dan ayrılmadan konuşuruz." şeklinde yanıtladı.

  "Yangında yaşı küçük bir çocuğun da öldüğüne dair iddiaların" sorulması üzerine ise Kaynak ilave soru almayacağını kaydetti.

  İçişleri Bakanı Soylu da gazetecilerin sorusu üzerine Kaynak'ın açıklamalarda bulunduğunu belirterek, açıklama yapmayacağını kaydetti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir