Euro
15.2254
-0.60%
Dolar
13.4075
-0.90%
Altın
793.1380
0.47%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
568.251
-0.59%
3ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 3 C

  Yalçın Akdoğan: AK Parti iktidar olmazsa çözümü unutun

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, seçime 3 gün kala önemli açıklamalar yaptı.
  • 04.06.2015 - 10:40
  Yalçın Akdoğan: AK Parti iktidar olmazsa çözümü unutun

  Yalçın Akdoğan: AK Parti iktidar olmazsa çözümü unutun #1

  Gazetelerin Ankara temsilcileriyle bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, seçime 3 gün kala önemli açıklamalar yaptı. "8 Haziran'da AK Parti iktidarda değilse, çözüm sürecinin ruhuna Fatiha" diyen Akdoğan, şu mesajları verdi:

  "TÜRKİYE HER ŞEYİNİ KAYBEDER"

  "Türkiye her şeyini kaybeder, bütün kazanımları kaybederiz. PKK'nın baskısı var. Genel başkanı azarlama kabiliyetine sahip bir Kandil var. Seçilen başkanların değil, örgütün dediği oluyor. Türk siyaseti hiç bu kadar şiddetin, bu örgütlerin tehdidine açık hale gelmemişti."

  DEMİRTAŞ'IN DAĞA ÇIKMAYACAĞININ GARANTİSİ VAR MI?

  "Nurettin Demirtaş bu çizgilerdeki partilerden birinin genel başkanıydı. Bir süre sonra Kandil'e gitti. Peki Selahattin Demirtaş'ın dağa çıkmayacağının garantisi var mı 6 ay sonra?"

  DEMİRTAŞ, İMRALI'YA KARŞI BİR HAMLE

  Demirtaş, PR objesine dönüşmüş durumda. Demirtaş'ın bir PR olarak dönüştürülmesi aslında İmralı'ya karşı hamledir. HDP'nin silah bıraktırma gücü yok. PKK'nın silah bırakması konusunda da İmralı'nın bir etkisi olduğunu biliyoruz. Selahattin Demirtaş'ı farklı yönlendirmeye çalışan çevreler İmralı'yı bir şekilde devre dışı bırakmayı amaçlıyorlar. Bunlar bir panik atak geçirdiler. Baktılar ki süreç ilerliyor, süreci bozmak, yeni aktörleri devreye sokmak istiyorlar.

  SENİN ALDIĞIN OY ŞAİBELİDİR

  HDP adına kim konuşuyor; elinde silah olan adam konuşuyor ve çok konuşuyor. (Cemil Bayık'ı kastediyor.) Bir taraftan "Biz tehdit etmiyoruz" diyorlar, öbür taraftan her türlü tehdidi yapıyorlar, baskı kuruyorlar. Örgüt kampanya yaparken, KCK baskı kurarken senin aldığın oy şaibelidir. PKK silah bıraksın, göreyim HDP ne kadar oy alacak. HDP'nin eti budu nedir, görelim.

  KUTSAL İNEK MİSİN SEN NESİN?

  'HDP barajı geçemezse şöyle olur, böyle olur.' Bunların tehditlerine pabuç bırakacak halimiz yok. Bunlar çiçek çocuk muamelesi görmeye alışmışlar; öpeceksin, koklayacaksın. Kutsal inek misin sen, nesin? Yanlışlarını görmeyip hep pohpohlayacak mıyız?

  VATANDAŞA ÇAĞRI: SESİNİZ ÇIKSIN

  Zulmeden bir örgüt var. Sesinizi yükseltin ya, sesiniz çıksın. Diyin ki: 'Örgüt bana baskı uyguluyor."

  HİLE PARALEL'İN İŞİ

  Paralel Yapı hilenin kurumsallaşmış şeklidir. Hile diye bir şey varsa ete kemiğe büründürecekseniz bu Paralel Yapı'dır.

  ERDOĞAN'IN ELİ ARMUT TOPLAMIYOR

  AK Parti belli bir oranda oyunu koruyabiliyorsa bu ekonomideki iyi durumdan kaynaklanıyor. Vatandaş taksitle çalışmaz, peşin çalışır."


  Görüş Bildir