Euro
15.5532
0.11%
Dolar
13.7739
0.4%
Altın
789.54
0.38%
Borsa
1.915
0.23%
Bitcoin
719.079
-2.01%
12ºC
İstanbul
Güneşli 12 C
  Yalçın Akdoğan: Gücün yetiyorsa git IŞİD'le mücadele et

  Yalçın Akdoğan: Gücün yetiyorsa git IŞİD'le mücadele et

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, bir televizyon programında yayınlanan Başkent Kulisi programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
  • 28.09.2014 - 14:53

  Yalçın Akdoğan: Gücün yetiyorsa git IŞİD le mücadele et #1

  Kanal 7'de yayınlanan Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programına konuk olan Yalçın Akdoğan, Türkiye'yi kimsenin tehdit edemeyeceğini belirterek açıklamalarda bulundu.

  55 KATRİLYON YATIRIM YAPILDI

  Akdoğan, Ahmet Türk'ün "Kobaniye hiçbir şey yapılmıyor" ifadesine karşılık GAP çerçevesinde 55 katrilyon yatırım yapıldığını hatırlattığını söyleyen Akdoğan, "Duble yollar, otoyollar, hastaneler belli. Bunları hem kullanıp da hem hiçbir şey yapılmıyor demek doğru olmaz. Onunla ilgili polemiğimiz bu çerçevedeydi. Ama onun ötesinde söylediğim şeyler, doğrudan Kandil'den yapılan sorumsuz birtakım açıklamalara dönük.

  "KANDİL'DE YAN GELİP YATIYOR, KOBANİ'DEKİLERLE İLGİLİ EDEBİYAT YAPIYOR"

  'Blöf yapıyor' demişim de bize göstereceklermiş vesaire. Bu tehditvari şeyler doğru değil. Senin bir şey yapmaya gücün yetiyorsa git IŞİD'e yap, Türkiye'ye ne meydan okuyorsun? Var mı bir gücün kardeşim? Niye Türkiye'den yardım istiyorsun o zaman? Yani uçmayı bilmiyor, çıkmış çatıya konuşup duruyor. Kandil'de yan gelip yatıyor, Kobani'dekilerle ilgili edebiyat yapıyor. Sen orada konuşacağına, git o zaman orada mücadele et. Böyle bir kandırmaca, sahtekarlık olmaz" ifadelerinde bulundu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir