Euro
9.7341
0.64%
Dolar
8.0817
0.3%
Altın
461.81
0.31%
Borsa
1.393
-1.08%
Bitcoin
462.496
1.65%
13ºC
İstanbul
Sağanak yağış 13 C

  Yalçın Akdoğan: İllegaliteye izin veremeyiz

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ağrı olaylarına ilişkin illegaliteye izin veremeyiz dedi.
  • Ajanslar
  • 23.04.2015 - 22:00
  Yalçın Akdoğan: İllegaliteye izin veremeyiz

  Yalçın Akdoğan: İllegaliteye izin veremeyiz #1

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in verdiği resepsiyonda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

  ÇÖZÜM SÜRECİ

  Çözüm süreciyle ilgili soruya cevap Akdoğan, sürecin devam ettiğini ve belirterek, "Arka planını açıklayamam ama normal süreç aynen devam ediyor. HDP heyetiyle sürekli görüşüyoruz. Bizim onlarla görüşmemiz bir hadise değil sürekli görüşüyoruz. Bugün Meclis'te mesela Genel Kurul'da birlikteydik. Bütün partilerden milletvekili arkadaşlarımızla beraber. Şimdi biz onlarla oturup çay içsek büyük bir hadiseye dönüşüyor. 'Bir araya geldiler, vesaire' sürekli rutin olarak, arkadaş olarak da görüşüyoruz. İlişkilerin kesilmesi gibi bir şey" dedi.

  İLLEGALİTEYE İZİN VEREMEYİZ

  Bir gazetecinin 'Dün HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Ağrı olayına ilişkin, öncesinde biz buna 2-3 kez engel olduk ama bu defa bize bilgi gelmediği için müdahale edemedik' diyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Akdoğan, "Yani onlar bilmiyormuymuş. Oraya bir takım aileleri falan bilerek götürmüyorlar mı onlarla buluşturmak için. Yani o onlarla buluşma etkinliği aslında. Gayet iyi biliyorlar orada kimlerin olduğunu. Şunu diyorlarsa 'bugüne kadar böyle yapıyorduk ses çıkmıyordu.' Bundan sonra çıkacak. İllegaliteye, bu tür buluşmalara izin veremeyiz.

  Seçim güvenliğini sıkıntıya sokacak, bir şekilde silahın gölgesinde propaganda izlenimi uyandıracak hiçbir etkinliğe de izin vermeyiz. Orada provokasyon devletin güvenlik tedbiri alması değildir. O adamların orada dolanmasıdır, onlardan uzak durmamalarıdır. Asıl sorun odur. Bunu kimse kanıksatamaz, normal bir şeymiş gibi gösteremez. Bunlar diyebilirler. Onların istihbarat paylaşımına ihtiyaçları yok. Kimlerle nasıl buluşuyorlar, buluşturuyorlar gayet iyi bilirler" yanıtı verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir