Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
415.199
1.37%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Yalçın Akdoğan'dan Demirtaş'ın sözlerine sert cevap

  Yalçın Akdoğan, HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş'ın sözlerine cevap verdİ.
  • 09.09.2015 - 15:31
  Yalçın Akdoğan'dan Demirtaş'ın sözlerine sert cevap

  Yalçın Akdoğan dan Demirtaş ın sözlerine sert cevap #1

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan son günlerde artan terör olayları ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Seçim hükümetinin Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş'ın sözlerine cevap verdi. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı sert sözlerle eleştiren Akdoğan, "Davul Demirtaş'ın boynunda, tokmak Kandil'in elindedir. " dedi.

  İşte Akdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

  "Utanmadan, sıkılmadan devleti ve hükümeti savaş çıkarmakla suçluyorlar. Bu bir kere savaş değildir, terörist bir örgütün insanlarımızı katletmesidir. Sayın Demirtaş, 'Anne babalar evlatlarına sarılamıyor' diyor. Evet, o evlatlar şehit edildi. Peki kim şehit etti? Onun yandaşı olduğu terör örgütü şehit etti.

  "TERÖRLE MÜCADELE EDEN HÜKÜMETİ SUÇLUYORLAR"

  Sayın Erdoğan'ın sözlerinin çarpıtılması ayrı bir provokasyondur. Teröriste, terör örgütüne, onun yandaşlarına laf söyleyemeyenler, terörle mücadele eden hükümeti suçlamaktadır. Bu örgüte dolaylı destek olmaktır. Terör örgütünün silahına susturucu olmak gazetecilik değildir. Örgüt ve yandaşları dökülen kanı saray tartışmalarıyla kapatamazlar. 23 sivil hayatını kaybetmiştir. Asker polis şehit edilmiştir. Ama hedef olan bu mücadeleyi yürüten aktörler olmaktadır. Bir kısım medya eli kanlı örgüte laf söyleyebilmelidir.

  "ÖRGÜT SİLAH BIRAKMADIĞI SÜRECE..."

  Terörle mücadele çok boyutlu şekilde sürecektir. Örgüt silah bırakmadığı sürece operasyonlardan geri adım atılmayacaktır. Bu mücadele hukuk içinde vatandaşımızı korumak için, onların hakkını muhafaza altına almak için yapılmaktadır.

  "HDP SÜRECİ HAVAYA UÇURMUŞTUR"

  Terörün destekçilerini de uyarıyorum. Verdikleri desteğin bedelini er veya geç ödeyeceklerdir. Yerli işbirlikçilerin büyük kısmını Paralel yapı oluşturuyor. Bunu da çökerteceğiz. Bu güvenlik açığının oluşmasında paralel yapı aktif rol oynamıştır. HDP kendi celladına aşık olmuş, çözüm sürecinin düşmanlarıyla kirli işbirliğine girmiştir. HDP süreci havaya uçurmuştur.

  "DEMİRTAŞ'IN BOYNUNDA TOKMAK"

  Davul Demirtaş'ın boynunda, tokmak Kandil'in elindedir. Utanmadan devleti savaş çıkarmakla suçluyorlar. Bu bir savaş değildir. Terörist örgütün insanları katletmesidir. Demirtaş 'anne, babalar evlatlarına sarılamıyor' diyor. Evet, peki kim şehit etti? Hiç yüzleri kızarmadan hala devleti suçlayabiliyorlar. Sizin uzantısı olduğunuz örgüt katlediyor. Bu cinayetleri kınayamıyorsunuz. Hala devleti suçluyorsunuz. "

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir