Euro
15.4280
-0.99%
Dolar
13.5192
-0.46%
Altın
789.6610
-0.71%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
583.000
-0.71%
3ºC
İstanbul
Açık 3 C

  Yalçın Akdoğan'dan HDP'ye çağrı: PKK'ya silah bıraktırın

  Seçim sonuçlarını değerlendiren Yalçın Akdoğan, "Madem yüzde 13 oy aldılar, Kandil'e çağrı yapsınlar ve PKK'ya silah bıraktırsınlar" dedi.
  • 08.06.2015 - 11:31
  Yalçın Akdoğan'dan HDP'ye çağrı: PKK'ya silah bıraktırın

  Yalçın Akdoğan dan HDP ye çağrı: PKK ya silah bıraktırın #1

  Yalçın Akdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Bakanlar Kurulu ve MYK üyeleriyle gerçekleştirdiği toplantı için AK Parti Genel Merkezi'ne gelişinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Bir gazetecinin seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmesini sorması üzerine Akdoğan, seçim sonuçlarının ülke ve millet için hayırlı olması temennisinde bulundu.

  "HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZ TÜRKİYE OLDU"

  "Elbette olanda hayır vardır" ifadesini kullanan Akdoğan, şunları söyledi: "Biz her zaman Allah'ın takdirini, milletin tercihini her şeyin üzerinde tuttuk. Aziz milletimize de çok teşekkür ediyoruz, AK Parti'yi yeniden birinci parti yaptığı için açık ara farkla hem de. Bizim her zaman önceliğimiz Türkiye oldu, Türkiye'nin menfaatleri oldu. Ümit ederiz diğer partiler de Türkiye'nin menfaatlerini öncelerler, her şeyin üzerinde Türkiye'nin menfaatlerini tutarlar. Bu süreçte onların da doğrusu sorumlu davranmalarını bekliyoruz. Bu süreçte yaşananlar, AK Parti'nin aslında güven ve istikrarın tek teminatı olduğunu, Çözüm Süreci'nin tek teminatı olduğunu, yeni anayasanın tek teminatı olduğunu daha iyi bir şekilde herkese gösterecektir, daha iyi anlaşılmasını sağlayacaktır diye düşünüyorum.

  PKK'YA SİLAH BIRAKTIRSINLAR

  HDP bundan sonra Çözüm Süreci'nin ancak filmini yapar. Yani 'Bal bal' demekle ağız tatlanmıyor, 'Barış barış' demekle de olmuyor. Madem yüzde 13 oy aldılar Kandil'e çağrı yapsınlar ve PKK'ya silah bıraktırsınlar."

  "SEÇMENİN MESAJINI ALGILAYACAĞIZ"

  Seçim sonuçlarını tüm boyutlarıyla ilgili kurullarda ele alacaklarını dile getiren Akdoğan, "Seçmenin mesajını bütün şehirlerde en doğru şekilde algılayacağız. Bir kez daha milletimize AK Parti'yi birinci parti yaptıkları için çok teşekkür ediyorum ve her şey Türkiye için diyorum" ifadesini kullandı. Bir gazetecinin, "Gelecek döneme ilişkin yol haritasını" sorması üzerine, "Değerlendirmeyi yapalım ondan sonra konuşuruz" yanıtını verdi.


  Görüş Bildir