Petrol
87.83
3.49%
Euro
17.9909
1.70%
Dolar
18.5119
0.34%
Altın
986.95
2.18%
Borsa
3198
-2.07%
Bitcoin
365.579
1.78%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Yasin Börü ve arkadaşlarının ailelerinin acı bayramı

  PKK'lılar tarafından katledilen Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş ve Turan Yavaş'ın aileleri bayramı buruk geçiriyor.
  • AA
  • 15.09.2016 - 14:11
  Yasin Börü ve arkadaşlarının ailelerinin acı bayramı

  Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bir dernek tarafından hazırlanan kurban eti paketlerini yoksullara dağıtırken DAEŞ bahanesiyle 6-7 Ekim 2014'de düzenlenen izinsiz gösterilerde terör örgütü PKK yandaşlarınca vahşice katledilen Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş ve Turan Yavaş'ın aileleri bayramı buruk geçiriyor.

  YASİN BÖRÜ UNUTULMADI

  Yasin Börü'nün amcası Mustafa Börü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yasin ve arkadaşlarının acısının unutulmadığını ve unutulmayacağını söyledi.

  Yasin Börü ve arkadaşlarının ailelerinin acı bayramı #1

  Yasin ve arkadaşlarının ümmetin mazlumları olarak canlarını feda ettiklerini belirten Börü, "15 Temmuz darbe olaylarında Yasin'i hatırladım. Şehit Yasin ne kadar masum ve iman sahibi ise 15 Temmuz şehitlerinin de Yasin'den hiçbir farkları yoktur. Onlar da bana Yasin'i hatırlattılar." dedi.

  "ONLAR TAŞLASA BİLE YOKSULLARA ET VERECEĞİZ"

  Börü, oğlunun olay öncesi Yasin'e et dağıtırken terör örgütü yandaşlarının onları taşlayabileceğini hatırlatması üzerine Yasin'in ona "Onlar taşlasa bile yoksullara et vereceğiz." yanıtını verdiğini aktardı.

  "Her bayram geldiği zaman Yasin'i tekrar hatırladıklarını" dile getiren amca Börü, "HDP, yandaşı PKK ve ona da ortak olan FETÖ'cüler hezimet içerisindedir. Onların (Yasin Börü ve arkadaşlarının) katillerine gelince, her gün ölüyorlar." diye konuştu.

  ACILARI TAZELİĞİNİ KORUYOR

  Her bayramda oğlu Hasan Gökgöz'ün gelip ellerini öpeceği umudunu taşıdıklarını belirten baba Mehmet Gökgöz ise aradan geçen süreye rağmen acılarının tazeliğini koruduğunu söyledi.

  Gökgöz, "Aradan iki yıl geçmesine rağmen sanki dün vefat etti bugün de sanki mezarına gelmişiz. Mezarlığa gelince sabrımız geliyor, gelince de sanki oğlum benimle konuşuyor gibi oluyorum. Allah'ın bizlere sabır vermesiyle ayakta kalıyoruz. Biz biliyoruz ki çocuğumuz fakirlere et götürmek için öldürüldü." diye konuştu.

  Hasan Gökgöz'ün annesi Mehtap Gökgöz teröristlerin oğlunun cesedini parçaladığını dile getirerek, şöyle devam etti: "Ceketinin cebinde bir şeker vardı o şekeri de halen saklıyorum. Ceketini de şekerini de ölene kadar saklayacağım. Oğlumun acısı yüreğimizden hiç çıkmayacak. Ne zaman oğlumun mezarına gelsem içim parçalanıyor." Hüseyin Dakak'ın babası Öztekin Dakak da azmettiriciler tutuklanmadığı müddetçe acılarının hiçbir zaman dinmeyeceğini vurguladı.


  Görüş Bildir