Euro
10.072
-0.64%
Dolar
8.4515
-1.13%
Altın
497.45
0.14%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
336.083
-2.53%
28ºC
İstanbul
Açık 28 C
  Yasin Börü'nün annesinin buruk Anneler Günü

  Yasin Börü'nün annesinin buruk Anneler Günü

  Diyarbakır'da vahşice katledilen Yasin Börü'nün annesi Hatice Börü, Anneler Günü'ne buruk giriyor.
  • AA
  • 09.05.2015 - 16:40

  hatice

  Kurban Bayramı'nda bir dernek tarafından hazırlanan kurban eti paketlerini yoksullara dağıtırken arkadaşlarıyla saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden Börü'nün annesi Hatice Börü, evladının biriktirdiği harçlığıyla ölmeden önce aldığı hediyeye sarılarak "Anneler Günü"ne girmenin hüznünü yaşıyor.

  "YASİN GERİ GELMEYECEK

  Anne Börü, oğlu katledildiğinden bu yana kendini yalnız hissettiğini yöyledi. Börü, "Artık biliyorum ki Yasin geri gelmeyecek. Hükümetin bu konuya el atmasını ve sorumluların cezalandırılmasını istiyorum. En azından bana Anneler Günü hediyesi olarak onları cezalandırsınlar ve içime su serpilsin. Bu, bana Anneler Günü hediyesi olsun" dedi.

  "DEMİRTAŞ VE ÖCALAN CEZALANDIRILSIN"

  "O günden beri kendime gelemedim, sadece çocuklarım için ayakta durmaya çalışıyorum" diyen Börü, "Katillerin hala elini kolunu sallayarak gezip dışarıda olmaları beni daha çok kahrediyor. Onların da yakalanıp yargılanmalarını istiyorum. Özellikle Selahattin Demirtaş ve Abdullah Öcalan'ın, Kobani için sokağa dökülün emri veren herkesin cezalandırılmasını istiyorum" ifadesini kullandı.

  Yasin Börü nün annesinin buruk Anneler Günü #2

  "YASİN NE SUÇ İŞLEDİ"

  Börü, "Buradan bunu yapanlara soruyorum Yasinim o hale gelmesi için ne suç işlemişti, ne günah işlemişti ki tanınmayacak hale getirdiler. Bir insan ayağındaki benden tanınacak hale getirilecek kadar ne suç işleyebilir ki" dedi.

  "DEMİRTAŞ DİNDARIM DİYOR"

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a tepkili olduğunu belirten Börü, şöyle konuştu:

  "Demirtaş'ı asla affetmeyeceğim. Yasin'i geri getirebiliyorsa getirsin o zaman ona oy vereyim. Geri getirebiliyor mu. Bir yandan halkı sokağa döküp insanları şiddete ve öldürmeye davet ediyor, diğer yandan da 'biz Müslümanız, dinsiz değiliz' demeye getiriyor. Demirtaş, dindar olduğunu söylüyor. Eğer dindar isen neden Yasin'i katlettiniz. Eğer sende birazcık vicdan varsa suçunu itiraf edersin ve yaptıklarına karşılık kendini cezalandırırsın. Dersin ki 'Benim hatamdı, yaptıklarımdan dolayı pişmanım, ben halkı sokağa döktüm ve benim yüzümden insanlar o hale geldi' Hala bunu kabul etmiyor ve pişkin pişkin ortalıkta dolaşıp Müslümanların oylarını toplamaya çalışıyor."

  "KABE'DE ONLARI ALLAH'A ŞİKAYET ETTİM"

  Kısa bir süre önce umreye gittiğini dile getiren Börü, "Kabe'de onları, Allah'a şikayet ettim. Kabe'ye dokunduğum zaman Yasin'in bedenine dokunan herkesi şikayet ettim. Ravza'ya gittim dedim ki 'Ya Resulullah sen onları ümmetten sayma. Kim Yasin'in katline sebep olmuşsa, bedenine dokunmuşsa onlara ümmetim deme' çünkü onlar ümmet değil, Yasin de Müslüman bir gençti. O katledilmeyi hak edecek ne yapmıştı ki. Onları şikayet ettim ve geldim" diye konuştu.

  Yasin Börü cinayetinde kan donduran detaylar

  Yasin Börü nün annesinin buruk Anneler Günü #3

   

  PKK'nın Diyarbakır'daki linç görüntüleri ortaya çıktı

  Yasin Börü nün annesinin buruk Anneler Günü #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir