Euro
9.8663
0%
Dolar
8.1903
0.14%
Altın
472.64
0.16%
Borsa
1.33
-2.55%
Bitcoin
441.955
-3.61%
10ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 10 C

  Yazıcı: Çözüm sürecinde serin kanlı olmalıyız

  Bakan Yazıcı Mersin'de sürecin kardeşlik açısından çok kıymetli olduğunu söyledi.
  • 25.04.2013 - 18:23
  Yazıcı: Çözüm sürecinde serin kanlı olmalıyız

  Yazıcı: Çözüm sürecinde serin kanlı olmalıyız #1

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, terörün çözüm sürecinin sorunsuz ilerlemesi için her kesimin son derece dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Yazıcı, ''Çok serinkanlı olmamamız gerekiyor'' dedi.

  Bakanlığıyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere Mersin'e gelen Bakan Hayati Yacızı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Macit Özcan'ı makamında ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar ve kentin sorunları hakkında bilgi aldı. Başkan Macit Özcan'ı çalışmaları nedeniyle kutlayan ve teşekkür eden Bakan Yazıcı, ''Mersin çok güzel bir şehir. Ancak deniz sahilinde yüksek binaların olması doğru değil. İnsanların nefes alacağı sahil kesimlerine çok katlı binalar yapılmış. Burada insanlar nefes alamıyor'' diye konuştu.

  ''SÜREÇ KARDEŞLİĞİMİZ AÇISINDAN ÇOK KIYMETLİ''

  Yazıcı, daha sonra gazetecilerin terör sorununun çözüm sürecine yönelik sorularını yanıtladı. Çözüm sürecinin son derece önemli olduğunu belirten Bakan Yazıcı şöyle konuştu: ''Elbette bu süreç önemlidir. Silahlı eylemden vazgeçilmesi ve ülkeyi terk ederek yurt dışına çıkışına doğru ilerlemelerinin, hiçbir tartışmaya el vermeksizin geleceğimiz açısından, kardeşliğimiz açısından çok kıymetli olduğu kanısındayım.''

  Başkan Macit Özcan, Bakan Hayati Yazıcı'ya belediye amblemli plaket ve bir vazo hediye etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir