Petrol
109.2
-0.07%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
470.267
-3.32%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Yenipazar'daki helikopter pisti esnafı isyan ettirdi

  Ağar'ın 2 yıl kalacağı cezaevinin yanındaki helikopter pisti Yenipazar'da tartışmalara neden oldu...
  • 29.06.2012 - 15:02
  Yenipazar'daki helikopter pisti esnafı isyan ettirdi

  Yenipazar daki helikopter pisti esnafı isyan ettirdi #1

  Aydın'ın 'sakin şehir' ünvanlı Yenipazar'daki helikopter pisti Susurluk davasından aldığı 2 yıllık hapis cezasını Kapalı Cezaevi'nde çeken Demokrat Parti eski Genel Başkanı Mehmet Ağar'ı ziyaret eden işadamları, sanatçılar ve siyasetin önde gelen isimlerin geliş trafiğinin artmasının ardından yenilendi. Belediye Başkanı Yüsran Erden, pistin zaten varolduğunu, sadece 10 cm kalınlığında beton döktüklerini, pistin cezaevine yakın olmasının ise sadece tesadüf olduğunu söyledi.

  'Sakin Şehir' ünvanlı Yenipazar İlçesi'nde bulunan ve Demokrat Parti eski Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın Susurluk davasından aldığı 2 yıllık hapis cezasını çektiği Kapalı Cezaevi'nin 500 metre uzağında bulunan helikopter pisti, ilçede tartışma konusu oldu. Bazı esnaf Mehmet Ağar'ın ziyaretçilerinin daha kolay ulaşım sağlaması için yenilendiği iddia edilen pistin işlerini azaltacağını düşünürken, bir kısım esnaf ise Yenipazar'a yapılan herşeyin önemli olduğunu savundu.

  BİR KISIM ESNAF ŞİKAYETÇİ

  İşlerin azalacağından endişe duyan pideci Ersin İnat, "Mehmet Ağar'ın buraya gelmesi iyi oldu ama helikopter pistinin yapılması bizim için biraz kötü oldu. Çünkü gelen misafirler bize uğramadan gidecek" dedi.

  Helikopter pistinin ünlü isimleri kent merkezinden uzaklaştıracağını savunan fotoğrafçı Nadir Çelik, "Mehmet Ağar'ı ziyarete gelen işadamları, siyasetçiler ve ünlü sporcular çarşıya da geliyordu ve burada yemek yiyordu. Ben de fotoğrafçı olarak Yenipazarlılar ile ünlülerin hatıra fotoğrafını çekip para kazanıyordum. Ancak helikopter pistini kullanan ünlüler ziyaretten sonra çarşıya gelmeden gidecekler. Ziyaretçiler, helikopterden inip, orda ziyaret edip geri dönmesin. Gelip en azından Yenipazar'ın güzelliklerini ve insanının sıcaklığını görsünler" diye konuştu.

  Bölgeye has 'kar helvası' satan işyerinin sahibi Selim Akgül de "Pistin olması esnafın işine yaramadı. Gelen ünlüler çarşıya inip, kar helvası ve pide yiyorlardı ama artık helikopterle gelip buraya uğramadan gidecekler. Esnafımıza bir yararı dokunmuyor" dedi.

  AĞAR'IN GELİŞİYLE ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ

  Öte yandan her yatırımın ilçeye katkısının olduğunu savunan çay bahçesi işletmecisi Dilaver Dönmez, "Yapılan her hizmet karşılığını bulur. Mehmet Ağar, Yenipazar'a gelince bir çok şey değişti. Helikopter pistimiz de oldu. Herkesin helikopteri yok, herkes helikopterle gelmeyecek. Mehmet Ağar'ın buraya gelmesinin bize bu güne kadar bayağı bir artısı olmuştu zaten. Bundan sonra da esnaf olarak çok etkileyeceğini düşünmüyorum. Helikopter pistinin bize zararından çok faydası olur" diye konuştu.

  BELEDİYE BAŞKANI: HELİKOPTER PİSTİ VARDI, SADECE BİRAZ YENİLENDİ

  Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, helikopter pistinin cezaevine yakın olmasını tesadüf olduğunu belirterek şunları söyledi: ''Bu pist zaten vardı ve kullanılıyordu. Bir de çoğunlukla şehir stadı kullanılıyordu. Geçtiğimiz yıl stada sentetik çim yapıldı ve çim zarar görmesin diye cezaevi yakınındaki bu pisti kullanmaya başladık. İki hafta önce de piste 10 cm kalınlığında beton döktük. Mehmet Ağar'ı ziyaret etmek isteyenlerin de gelişiyle birlikte helikopter trafiği biraz arttı.''


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir