Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
287.749
3.58%
26ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 26 C

  Yeşil için yakalama kararı sürüyor

  Yeşil hakkında arama-yakalama kararının düşmediği öğrenildi
  • 23.02.2012 - 17:46
  Yeşil için yakalama kararı sürüyor

  Yeşil için yakalama kararı sürüyor #1

  'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım ile 'Bozo' kod adlı Yusuf Geyik hakkında mahkeme tarafından çıkarılan arama-yakalama kararının düşmediği öğrenildi. Yeşil ve Bozo, lojmanında ölü bulunan eski Tunceli Jandarma Alay Komutanı Albay Kazım Çillioğlu'nun şüpheli ölümüyle ilgili olarak aranıyor.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayının ardından Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensupları veya bazı kamu görevlileri hakkındaki ceza soruşturmalarında başbakan izni şartını yeniden düzenleyen kanun, Yeşil için çıkarılan arama kararını etkilemedi. Malatya Özel Yetkili Başsavcı Vekili Özden Doğan tarafından yürütülen soruşturmada Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nden Yıldırım ve Geyik için verdiği arama ve yakalama kararının sürdüğü belirtildi. Mahmut Yıldırım'ın MİT için çalıştığına ilişkin resmi kayıtlara geçen bir bilgi olmadığı, bu yüzden arama-yakalama kararı için izin alma gereğinin doğmadığı belirlendi.

  YEŞİL VE BOZO INTERPOL TARAFINDAN ARANIYOR

  Ayrıca savcılık, Yeşil ile Bozo'nun İnterpol aracılığıyla kırmızı bülten çıkartılarak aranması için Adalet Bakanlığı'na başvurdu. Bu başvurunun onaylandığı öğrenildi. Karar çerçevesinde Mahmut Yıldırım ve Yusuf Geyik, İnterpol aracılığıyla aranmaya başlandı. Yeşil ve Bozo yurt dışında yakalandıkları takdirde Türkiye'ye iade edilecek.

  Eski Tunceli Jandarma Alay Komutanı Albay Kazım Çillioğlu'nun şüpheli ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım ile 'Bozo' kod adlı Yusuf Geyik için Özel Yetkili Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yakalama kararı çıkartılmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir