Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.149
-1.48%
15ºC
İstanbul
Güneşli 15 C
  Yıldıray Oğur Başbakan mı ırkçı diye sordu

  Yıldıray Oğur Başbakan mı ırkçı diye sordu

  Yıldıray Oğur, Başbakan Erdoğan'ın "affedersiniz Ermeni.." sözleri üzerine gelen tepkileri eleştirdi ve sordu: Başbakan mı ırkçı?
  • 08.08.2014 - 14:10

  Yıldıray Oğur Başbakan mı ırkçı diye sordu #1

  Türkiye gazetesi yazarı Yıldıray Oğur bugünün en önemli yazılarından birine imza attı. Oğur, Başbakan Erdoğan'ın NTV ekranlarından söylediği cümleler üzerinden "Başbakan ırkçılık yaptı" diye tepki gösterenleri eleştirdi. 

  Erdoğan'ın yönettiği Türkiye'nin, Türk'ten başka ırklara yaptığı yardımları hatırlatan, Ermenilerin yaşadığı acılar için resmi bir yazı kaleme alan ve Kürt kimliğinin önünü açan Başbakan'ın ırkçı olamayacağını vurgulayan Yıldıray Oğur yazısında özetle şunları söyledi:

  EZİDİLER'E YARDIM PAKETİ ATAN TÜRKİYE

  "49 konsolosluk görevlisi IŞİD’in elinde rehin olan Türkiye, AFAD ile IŞİD canilerinden kaçan Ezidilerin sığındığı, açlıkla mücadele ettiği Sincar Dağlarına yardım paketleri attı. Kaçabilen Ezidiler ise Habur’dan, Silopi’den Türkiye’ye giriş yapıyor. Dışişleri Bakanı onlar için de kamplar kurulacağını söyledi.

  DERSİM'İN ÇALINAN ADI GERİ VERİLDİ

  Milli Eğitim Bakanı Tunceli Anadolu Öğretmen Lisesi’nin adını "Dersim Anadolu Lisesi" olarak değiştirdi. Değişiklikle Dersim ismi ilk kez resmiyet kazanmış oldu. Sümela Manastırı’nda dördüncü kez "Meryem Ana'nın göğe yükseliş günü ayini" için hazırlıklar başladı. Sadece dünkü gazetelere ve internet sitelerinde göze çarpan üç haberdi bunlar.

  KÜRT KİMLİĞİNİN ÖNÜ AÇILDI, ERMENİLERİN ACISINI PAYLAŞTI

  “Yezidi” adı takılıp, katliamlarla yok edilmiş, kaçırılmış Melek-i Tavus’un halkına el uzatan, devletin 80 yıl önce çaldığı Dersim’in adını resmî bir okula veren, 88 yıl kapatılmış görkemli bir manastırın kapılarını Hıristiyanlara dördüncü kez açmış iktidarın lideri dünkü bazı gazetelere bakılırsa aynı zamanda bayağı ağır ırkçıymış. 30 yıllık savaşı bitirip, Kürt kimliğinin önünü açarken, azınlıkların el konulmuş mallarını iade ederken, 99 yıl sonra Ermeni Katliamı için taziye yayınlarken de yine ırkçılığı içine atmış, atmış, en son bir NTV canlı yayınında yetti be deyip kusmuş demek. Ne trajik.

  YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir