Euro
9.9338
-1.02%
Dolar
8.3548
-0.99%
Altın
485.03
-1.47%
Borsa
1.402
0.66%
Bitcoin
327.520
-5.92%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C
  Başbakan: Teröre destek veren öğretmenler açığa alınacak

  Başbakan: Teröre destek veren öğretmenler açığa alınacak

  Başbakan Yıldırım PKK'ya destek veren tüm öğretmenlerin tespit edilip açığa alınacağını belirtti.
  • Haber Merkezi
  • 04.09.2016 - 21:29

  Başbakan: Teröre destek veren öğretmenler açığa alınacak #1

  Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır'da STK temsilcileriyle buluştuğu toplantıda teröre destek veren öğretmenler hakkında konuştu.

  TESPİT EDİLENLER AÇIĞA ALINACAK

  Yıldırım, "Bölgede görev yapan, terörle bir şekilde iç içe olmuş 14 bin öğretmen olduğu tahmin ediliyor. Ancak bunların ne kadarının doğrudan terör örgütüyle ilişkili olduğu, ne kadarının olmadığı yapılacak incelemelerle, soruşturmalarla ortaya çıkacak. Bayramdan sonra okullar açılıyor, Milli Eğitim Bakanımız ile konuştuk, tedbir olarak üzerinde şüphe bulunan, gerekli tespitleri yapılan bütün öğretmenler açığa alınacak, yeni ders döneminde bunlara görev verilmeyecek. Bunun yerine yeni baştan öğretmenlerimizi buraya göndereceğiz.

  FETÖ'CÜLERLE AYNI MUAMELEYİ GÖRECEKLER

  Öbürlerine ne olacak. FETÖ’cülerin başına ne geldiyse onların başına da o gelecek. Sadece öğretmenlerle sınırlı değil, terör sadece dağda değil. Terör devletin içinde de var, yerel yönetimin içinde de var. Terörle haşır neşir olmuş bütün kamu görevlilerinin üzerine gidecek ve tek tek ayıklayacağız. Bununla ilgili mücadeleyi sadece kırsalda yapmayız."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir