Dolar
7.9671
0.3691%
Euro
9.4492
0.6143%
Altın
1901.9
-0.1155%
Borsa
1190.63
-0.6417%
G. Altın
487.203
0.2495%
Bitcoin
102982.54
-0.5434%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C

    YÖK Köşk'e sunulacak rektör adaylarını belirledi

    YÖK, Cumhurbaşkanı Gül'e sunulmak üzere 23 üniversitenin 3'er isimden oluşan rektör adayı listesini belirledi
    • 29.08.2012 - 11:49
    YÖK Köşk'e sunulacak rektör adaylarını belirledi

    YÖK Köşk e sunulacak rektör adaylarını belirledi #1

    Yükseköğretim (YÖK) Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulmak üzere 23 üniversitenin 3'er kişilik rektör adayı listesini belirledi.

    YÖK'ten yapılan açıklamada ''Yükseköğretim Genel Kurulu 2012 yılının 18. toplantısını yapmak üzere 27-28 Ağustos 2012'de toplanmış; aşağıda yazılı olan devlet üniversitelerinde yapılan seçimle belirlenen 6 aday arasından, Yükseköğretim Genel Kurulu'nda yapılan seçim sonucunda belirlenen 3 adayın aşağıdaki sırayla Cumhurbaşkanlığı Makamına arzına karar verilmiştir'' ifadesine yer verildi.

    Buna göre rektör adaylarının üniversiteleri ve isimleri şöyle:

    AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN

    1- İrfan Aslan

    2- Abdulhalik Karabulut

    3- Fahri Bayıroğlu

    ARDAHAN

    1- Ramazan Korkmaz

    2- Gürkan Doğan

    3- Orhan Söylemez

    ARTVİN ÇORUH

    1- Mehmet Duman

    2- Mustafa Fehmi Türker

    3- Yılmaz Altun

    BARTIN

    1- Ramazan Kaplan

    2- Erol Kırdar

    3- B. Gültekin Çetiner

    BATMAN

    1- Abdüsselam Uluçam

    2- Hüsamettin Bulut

    3- Ahmet Ali Bayhan

    BAYBURT

    1- Gökhan Budak

    2- Murat Mollamahmutoğlu

    3- Kamil Kaygusuz

    BİNGÖL

    1- Gıyasettin Baydaş

    2- Ali Sayıl Erdoğan

    3- Kazım Yoldaş

    BİTLİS EREN

    1- Mahmut Doğru

    2- M. Halil Çiçek

    3- Metin Orhan

    ÇANKIRI KARATEKİN

    1- Ali İbrahim Savaş

    2- Sezgin Özden

    3- Mehmet Beşirli

    GÜMÜŞHANE

    1- İhsan Günaydın

    2- Celalettin Vatandaş

    3- Muhammet Muhsin Kalkışım

    HAKKARİ

    1- Ebubekir Ceylan

    2- İbrahim Belenli

    3- Bekir Özçelik

    IĞDIR

    1- İbrahim Hakkı Yılmaz

    2- Vahdettin Çiftçi

    3- Ekrem Gürel

    KARAMANOĞLU MEHMETBEY

    1- Sabri Gökmen

    2- Ahmet Taşğın

    3- Ali Şahin

    KIRKLARELİ

    1- Mustafa Aykaç

    2- Mehmet Ali Beyhan

    3- Süleyman Özdemir

    KİLİS 7 ARALIK

    1- İsmail Güvenç

    2- İsmet Hasenekoğlu

    3- Osman Türer

    MARDİN ARTUKLU

    1- Serdar Bedii Omay

    2- Abdullah Uğur Tanyeli

    3- Mustafa Oflaz

    MUŞ ALPARSLAN

    1- Nihat İnanç

    2- Fethi Ahmet Polat

    3- Osman Özcan

    NEVŞEHİR

    1- Filiz Kılıç

    2- Süleyman Yazar

    3- Oğuz Doğan

    OSMANİYE KORKUT ATA

    1- Orhan Büyükalaca

    2- Zeynep Türk

    3- Elif Derya Übeyli

    SİİRT

    1- Recep Ziyadanoğulları

    2- Ömer Şahin

    3- Murat Erman

    ŞIRNAK

    1- Ali Akmaz

    2- Ayhan Demirbaş

    3- Seyit Avcı

    TUNCELİ

    1- Durmuş Boztuğ

    2- Erkan Yar

    3- Ali Aksu

    YALOVA

    1- Mehmet Niyazi Eruslu

    2- Fikret Yüksel

    3- Meshut Başak

    Muhabir: Cüneyt Ateş

    Yayıncı: Ebubekir Gülüm

    Görüş Bildir