Petrol
109.91
-0.90%
Euro
17.0198
-0.10%
Dolar
15.9272
0.01%
Altın
949.07
0.03%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
472.113
-2.44%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C

  YPG güçleri Türkiye sınırına bayrak dikti

  IŞİD militanlarının 39 gündür kuşatma altında tuttuğu Kobani'de YPG güçleri, Türkiye sınırına yakın bir noktadaki yüksek bir binaya bayraklarını astı.
  • 23.10.2014 - 14:55
  YPG güçleri Türkiye sınırına bayrak dikti

  YPG güçleri Türkiye sınırına bayrak dikti #1

  Suriye'nin Kobani kentinde IŞİD ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar devam ediyor. 39 gündür gözlerin çevrildiği Kobani'de aralıklarla çatışmalar sürerken, keşif uçuşları yapan uçaklar, bombardıman yapmadı. Kentin doğu bölgesinde ise IŞİD militanlarını gerilettiği öğrenilen YPG güçleri, Türkiye sınırına yakın bir noktadaki yüksek bir binaya bayraklarını astı.

  YPG güçleri Türkiye sınırına bayrak dikti İZLE

  ÇATIŞMALAR YENİDEN ŞİDDETLENDİ

  Kobani'yi ele geçirmek isteyen IŞİD militanları, 39 gün önce doğudaki Telabyad ile batıdaki Carablus'tan saldırı başlattı. IŞİD'in saldırısından kaçan binlerce kişi evlerini terk etti ve Türkiye'ye sığındı. Günlerdir Kobani'de devam eden çatışmalar, son 2 gündür yeniden şiddetlendi. Gece boyu yoğun çatışmaların yaşandığı Kobani, yeni güne ise daha sessiz başladı. Aralıklarla süren çatışmalar sırasında zaman zaman meydana gelen patlamaların ardından oluşan duman Türkiye tarafından da görülüyor.

  YPG güçleri Türkiye sınırına bayrak dikti #2

  SINIRDAKİ BİNAYA BAYRAK

  Yoğun olarak Kobani'nin doğu ve güney bölgelerinde süren çatışmalarda bazı YPG'lilerin kamyonet üzerindeki doçka ile ateş etmeleri de kameralara yansıdı. Sokak çatışmalarının sürdüğü Kobani'de, doğu bölgesinde bulunan Türkiye sınırına birkaç yüz metre uzaklıktaki 5 katlı bir binaya YPG güçlerinin bayraklarını astığı görüldü. Kobani semalarında keşif uçuşu yapan ABD öncülüğündeki koalisyon uçaklarının önceki günlere oranla bugün hiç bombardıman yapmaması dikkat çekti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir