Petrol
94.31
-0.12%
Euro
18.2164
0.16%
Dolar
18.5786
-0.03%
Altın
1.022
-0.01%
Borsa
3554
0.00%
Bitcoin
374.568
-1.52%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C
  YPG'ye katılan İngilizleri korku sardı

  YPG'ye katılan İngilizleri korku sardı

  YPG saflarında çatışan İngilizlerin de Türkiye tarafından terörist kabul edilecek olması batıyı korkuttu..
  • Haber Merkezi
  • 02.09.2016 - 09:07

  Daily Telegraph gazetesi, Ankara'nın YPG'ye katılan İngiltere vatandaşlarına, çatışmalar sırasında Türk ordusu tarafından terörist muamelesi yapılacağını yazdı.

  YPG ye katılan İngilizleri korku sardı #1

  İNGİLİZLER DE TERÖRİST MUAMELESİ GÖRECEK

  Türkiye'nin, kendilerine 'Bob Crow Taburu' diyen ve YPG altında çatışan İngiltere vatandaşlarını terörist olarak tanımladığını ve çatışmalar sırasında karşı karşıya gelinmesi durumunda Türk ordusunun İngiltere vatandaşı YPG'lilere terörist muamelesi yapacağını yazan Daily Telegraph gazetesi, Başbakan Binali Yıldırım'ın sözcüsü Yunus Akbaba'nın, "Bunlar (YPG) terör örgütü. Bunların flaması altında çatışan herkes de terörist olarak kabul edilecektir" sözlerini referans olarak gösterdi.

  İngiliz İşçi Partisi başkan adaylarından Owen Smith'in IŞİD açıklamalarına ilişkin "IŞİD'le masaya oturmak mı istiyorsun? Bunu bir de Menbic şehitlerine anlat. 'Savaşırsan her zaman kazanamayabilirsin ancak savaşmazsan her zaman kaybedersin" sözlerini hatırlatan gazetede yer alan ifadeler özetle şöyle:

  CAN KAYIPLARI İNGİLTERE'NİN SORUMLULUĞUNDA

  "Ankara olası can kayıplarının İngiltere'nin sorumluluğu olacağını ifade ediyor. Başbakan Binali Yıldırım'ın sözcüsü Yunus Akbaba, 'Bunlar (YPG) terör örgütü. Bunların flaması altında çatışan herkes de terörist olarak kabul edilecektir' dedi.

  YPG SAFLARINDA EN AZ 6 İNGİLİZ VAR

  Suriye'nin kuzeyinde IŞİD'e karşı YPG saflarında savaşan en az 6 İngiltere vatandaşı var. Ankara'dan gelen açıklamalar, NATO üyesi Türk askerinin İngiltere vatandaşlarına ateş açabileceği sinyalini veriyor.

  Haftasonu Türkiye tarafından açılan topçu ateşinin İngiltere vatandaşı gönüllülerin de bulunduğu mevzilerin çok yakınına düştüğü tahmin ediliyor.

  Daily Telegraph'a konuşan bir YPG sözcüsü, 'Her ne kadar birlikleri cephe hattında bulunsa da hepsinin durumu iyi' dedi.

  YPG İLE BİRLİKTE SAVAŞAN 100 ABD'Lİ KANADALI, ALMAN, FRANSIZ VE İSVEÇLİ VAR

  YPG'yle birlikte savaşan 100 civarında ABD'li, Kanadalı, Alman, Fransız ve İsveçli de bulunuyor. Macer Gifford adını kullanan bir yabancı gönüllü, İngiltere'nin Ankara'dan gelen tehditleri ciddiye alması gerektiğini ifade ediyor.

  "BİZİ TERÖRİST OLARAK TANIMLAYAMAZSINIZ"

  Daily Telegraph'a konuşan Gifford, "Buradaki yabancıların büyük kısmı daha önce Irak ya da Afganistan'da görev yapmış eski askerler. Diğerleri ise solcu gruplardan geliyor. Bizi hiçbir şekilde terörist olarak tanımlayamazsınız" diyor.

  Gönüllülerin yanı sıra YPG'ye danışmanlık yapan İngiliz özel kuvvetleri de Türkiye'nin açtığı ateşin hedefi olma riskiyle karşı karşıya.

  Zaten karmaşık olan Suriye'deki çatışma ortamı, Türkiye'nin son müdahalesiyle daha da içinden çıkılmaz bir hal almışa benziyor."

  YPG ye katılan İngilizleri korku sardı #2


  Görüş Bildir