Petrol
113.86
-0.33%
Euro
16.74
3.09%
Dolar
15.87
2.09%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.299
0.21%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Yunan gazete Davutoğlu'nu haftalık şahsiyeti ilan etti

  Yunanistan'da yayımlanan Eleftheros Tipos gazetesi, yeni Başbakan adayı Ahmet Davutoğlu'nu "Haftanın Şahsiyeti" ilan etti.
  • 24.08.2014 - 17:22
  Yunan gazete Davutoğlu'nu haftalık şahsiyeti ilan etti

  Yunan gazete Davutoğlu nu haftalık şahsiyeti ilan etti #1

  Eleftheros Tipos gazetesinin geçen hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı "Haftanın Şahsiyeti" ilan ettiği köşesinde bu kez Ahmet Davutoğlu yer aldı.

  "ERDOĞAN'IN İDEOLOJİK DANIŞMANI" OLARAK NİTELEDİ

  Gazete, Davutoğlu'nu “Başbakan Erdoğan'ın ideolojik danışmanı, Türkiye'nin uluslararası ilişkilerinin ve çağdaş dış politikasının baş mimarı, Türk siyasetinin sembolik ismi” olarak nitelendirdi.

  CUMHURBAŞKANININ İZİNDEN GİDECEĞİNİ BELİRTTİ

  Davutoğlu'nun 2009'da Dışişleri Bakanlığı görevine gelmesiyle Türkiye'nin bölgesel güç olma yolunda dış politikasında değişiklikler başladığı belirtilen yazıda, "Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkanı adaylığı için cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Erdoğan'ın onayını almasının ardından yaptığı ilk konuşmasında seçilmiş cumhurbaşkanının izinden gideceğini açıkça belirttiği" kaydedildi.

  SERT ELEŞTİRİLERE MARUZ KALDIĞINI DA SÖYLEDİ

  Gazete, Davutoğlu'nun Türkiye'nin yeniden yapılandırılmasını sürdüreceğini söylediğini aktardı. Yazıda ayrıca, Davutoğlu'nun Yunancaya da çevrilen “Stratejik Derinlik” isimli kitabında "İslami dünya görüşünü Batı teorisine bir ek olarak değil, alternatif olarak sunduğu", bu nedenle sert eleştirilere maruz kaldığı iddia edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir