Petrol
93.11
0.83%
Euro
18.2636
0.10%
Dolar
17.9596
0.26%
Altın
1.026
0.44%
Borsa
2913
0.00%
Bitcoin
440.975
1.55%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  İstanbul'da Nevruz coşkuyla kutlandı

  Diyarbakır hariç bugün Türkiye'nin onlarca kentinde yüzbinlerce vatandaş baharın gelişini kutladı.
  • 17.03.2013 - 19:18
  İstanbul'da Nevruz coşkuyla kutlandı

  İstanbul da Nevruz coşkuyla kutlandı #1

  İstanbul başta olmak üzere, İzmir, Kocaeli, Antalya, Denizli, Van, Şanlıurfa, Erzurum ve onlarca ilde Nevruz kutlandı.

  İstanbul'daki törene BDP Genel Başkan'ı Selahattin Demirtaş, Sırrı Süreyya Önder ve çok sayıda BDP milletvekili katıldı.

  Kazlıçeşme'de Nevruz ateşini BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yaktı. Daha sonra alandaki onbinlerce kişiye hitap eden Demirtaş, "2013 Nevruz'u yeni bir sürecin müjdesiyle kapımıza geldi" dedi.

  DEVLET BAHÇELİ'NİN SÖZLERİNİ ELEŞTİRDİ

  Demirtaş; çözüm sürecine değindiği konuşmasında çözüm sürecinde umutsuz olan kesimleri eleştirdi. 'Çözüm nasıl olacak?' diyenlere, işte "Kazlıçeşme Meydanı" diyen Demirtaş, "Bizler bugüne kadar verdiğimiz bütün mesajlarda Halkın Emek Partisi'nden bugüne kadar yaptığımız bütün konuşmalarda şunun altını çizdik; Kürt sorunu konuşarak, müzakereyle çözülür dedik. Bu talebimizde ısrarcı olduk. Sizler görkemli direnişlerle bu yöntemi esas kılmak için çok uğraştınız. Kan akmasın diye, Kürt gençleri, Türk gençleri ölmesin diye, bu sorunun çözümü için uğraşıp durduk. Şimdi geldiğimiz nokta bütün bu mücadelenin, emeğin, bedellerin bir sonucudur" diye konuştu.

  Kazlıçeşme'den öne çıkan kareler

  Selahattin Demirtaş Nevruz ateşini yaktı

  İstanbul da Nevruz coşkuyla kutlandı #2

  "SİYASETÇİ MİSİN, DOZER OPERATÖRÜ MÜ?"

  Demirtaş, birilerinin barış sürecinden rahatsız olduğunu söyleyerek, "Tek bir çözüm önerisi yapmadan 'Neden Öcalan'la, PKK ile, BDP'yle görüşmeler oluyor?' diye feryat figan bağıran oluyor. Bazıları diyor ki, 'Kandil'i dümdüz edelim.' Yaptığı çözüm önerisine bakar mısınız? Siyasetçi misin, dozer operatörü mü? Sen çözüm üret, çözüm. Tek bir çözüm önerisi yapmayanlar gece gündüz 'Burayı yakalım, şurayı basalım' diye her tarafı kışkırtmaya çalışıyor. Onlara sormak istiyorum, siz hiç Gabar'da, Cudi'de nöbet kulübesinde gece yarısı nöbet tuttunuz mu? Kandil'i dümdüz ederiz diyenler, kendilerini davet ediyorum omuzuna G3'ü takıp gitsinler, Gabar'da nöbet tutsunlar bakalım. Kandil dümdüz oluyor mu olmuyor mu. Ankara'dan sallamak kolay geliyor tabi" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir