Petrol
94.57
-0.56%
Euro
18.2355
-0.10%
Dolar
17.9628
0.03%
Altın
1.026
-0.09%
Borsa
2876
0.67%
Bitcoin
433.487
-0.31%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Yüz nakli yapılan hastanın sakalı çıktı

  Uğur Acar, bugün doktorunu ''Hoş geldiniz'' diyerek karşılarken Acar'ın sakalları çıkmaya başladı
  • 25.01.2012 - 16:03
  Yüz nakli yapılan hastanın sakalı çıktı

  Yüz nakli yapılan hastanın sakalı çıktı #1

  Türkiye'de ilk kez yüz nakli yapılan Uğur Acar'ın sağlık durumu iyiye gidiyor. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özlenen Özkan, Acar'ın gözle görülmeyecek şekilde birkaç sakalının çıktığını açıkladı.

  "SAKALLARI ÇIKMAYA BAŞLADI"

  Yrd. Doç.Dr. Özkan, gazetecilerin, "Uğur'un sakalı çıktı mı?" şeklindeki soruları üzerine, "Çıkacak tabii ki. Birkaç gün sonra... Şu an gözle görülmeyen birkaç tane var" diye konuştu. Donör Ahmet Kaya'nın yakınlarının Uğur Acar'ı görmek istediklerini de vurgulayan Özkan, "Ödem devam ediyor. Biraz daha azalma olsun o zaman görebilecekler" ifadelerini kullandı.

  "ŞAKA BİLE YAPIYOR"

  Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Geçici ise, "Dün ve bugün Uğur Acar'ı gördüm. Düne göre bugün çok önemli farklar var. Şaka bile yapıyor. Halini hatırını sorduk, iyi olduğunu söyledi. Bu çok olumlu. Bundan sonraki süreci sık sık görüşmelerle takip edeceğiz. Hayata daha sıkı tutunması için çalışacağız" dedi. Prof. Dr. Geçici, Uğur Acar'ın ne zaman aynaya bakabileceği yönündeki sorular üzerine, "Süreç çok daha hızlı olabilir. Bir iki gün içinde olabilir" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir