Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
411.258
-0.57%
20ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 20 C

  Yüz nakli yapılan Turan Çolak evlendi

  Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde 2012'de tam yüz nakli yapılan Turan Çolak (37), Bircan Baysal ile evlenerek yeni bir hayata başladı.
  • DHA
  • 09.09.2015 - 12:21
  Yüz nakli yapılan Turan Çolak evlendi

  Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde 2012'de tam yüz nakli yapılan Turan Çolak (37), Bircan Baysal ile evlendi. Çiftin düğünü, yüz nakli yapılan Akdeniz Üniversitesi Kampüsü'ndeki Öğrenci Lokali'nde yapıldı.

  Yüz nakli olan Turan Çolak dünya evine girdi- FOTO GALERİ

  Yüz nakli yapılan Turan Çolak evlendi #1

  YENİ BİR HAYATA BAŞLADI

  İzmir'in Kiraz ilçesinde 3 yaşında ocağa düşmesi sonucu yüzü yanan Turan Çolak'a Uşak'ta intihar eden lise öğrencisi 19 yaşındaki Tevfik Yılmaz'ın yüzü nakledilmişti. AÜ Hastanesi'nde 15 Mayıs 2012'de Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından yapılan ameliyatla Turan Çolak yeni bir hayata başladı.

  Yüz nakli yapılan Turan Çolak evlendi #2

  İKİLİ EVLİLİĞE KARAR VERDİ

  Türkiye'nin 4., AÜ'nün de 2. yüz nakillisi olan Çolak, aynı hastanede böbrek nakli olan ve 'gönlümün prensesi' dediği Bircan Baysal'la tanıştı. Bir süre görüşen ikili evliliğe karar verdi. 8 Ağustos'ta İzmir'in Kiraz ilçesinde aile yakınlarının bulunduğu törenle evlendi. Buradaki törenin ardından ardından Antalya'ya gelen çift, Akdeniz Üniversitesi Kampüsü'nde bulunan Öğrenci Lokali'nde düğün töreni düzenledi.

  Düğüne, Çolak'ın yüz naklini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan, eşi Doç. Dr. Özlenen Özkan, AÜ Organ Nakli Merkez Koordinatörü Nilgün Keçeçioğlu, Türkiye'nin ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar ile eşi ve kendi akrabaları katıldı. Ayrıca Akdeniz Böbrek Hastaları ve Organ Nakli Sosyal Yardımlaşma Derneği (AKBÖHONDER) Başkanı Başkanı Mehmet Şahan ve dernek üyeleri ile AÜ Plastik Cerrahi servisi çalışanları katıldı.

  Yüz nakli yapılan Turan Çolak evlendi #3

  HAYATI DEĞİŞTİ

  Düğünün açılış dansını yapan Turan çifti daha sonra davetlilerle birlikte eğlendi. Düğünde gazetecilere açıklama yapan Turan Çolak, hayatının en mutlu gününü yaşadığını, sevdiği kız ile hayatını birleştirdiğini söyledi. Çolak, bugünleri hayal etmediğini, önce yüzünün sonra da hayatının değiştiğini söyledi.

  Eşinin de böbrek nakilli olduğunu belirten Çolak, "Eşim kontrol amaçlı hastaneye geldiğinde tanıştık. Birbirimizi sevdik ve bugünlere geldik. Antalya'da ev tuttuk" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir