Petrol
97.59
0.20%
Euro
18.5726
0.86%
Dolar
17.9613
0.52%
Altın
1.032
0.23%
Borsa
2849
0.68%
Bitcoin
440.539
5.44%
24ºC
İstanbul
Bulutlu 24 C
  Zaman muhabirinden Başbakan'a yolsuzluk sorusu

  Zaman muhabirinden Başbakan'a yolsuzluk sorusu

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Rajoy ile ortak basın toplantısı düzenledi.
  • 11.02.2014 - 20:16

  Başbakan Erdoğan'ın İspanya Başbakanı ile ortak düzenlediği basın toplantısında Zaman muhabirinin sorduğu soru dikkat çekti. Basında Başbakan ile ilgili yer alan üç iddiayı hatırlatan muhabire Başbakan'ın cevabı sert oldu.

  Zaman muhabirinden Başbakan a yolsuzluk sorusu #1

  Zaman muhabirinden Başbakan'a yolsuzluk sorusu

  Zaman muhabirinin yolsuzluk ve medyaya baskı iddialarıyla ilgili sorusu üzerine konuşan Başbakan şunları söyledi:

  "BUNU PATRONLARINA SOR"

  "Öncelikle iddia ediliyor ifadelerini bir kenara koy. İddia ediyoruz de. Çünkü bu iddiaların hepsinin altında patronlarınız ve dışa bağlı olduğunuz yer var. Urla'daki olayı söylüyorsunuz. Bu olay şahsımla alakalı değil. Hukukta bir kaide vardır, bunu öğren. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Müddei kim. Mensubu olduğun gazete. Şu anda yargı süreciyle ilgili bu konuyu neden gelip bana yöneltiyorsun. Bunu patronlarına sor.

  Zaman muhabirinden Başbakan a yolsuzluk sorusu #2

  "EVET FAS'TAN ARADIM"

  Benim senede 3-5 kere görüştüğüm çok yakın bir dostuma ait 35 yıllık bir yerdir. Bunu da patronlarına söyle. Ama patronların doğru konuşmamayı adet edindikleri için burada da aynı şeyi devam ettirmektedirler. Bununla ilgili başbakanı lekeleyemezsiniz. Evet Fas'tan aradım. Sadece hatırlatmayı yaptım. O şahıslarda altyazıyla ilgili olarak bize yapılan hakaretlerle ilgili gerekli uygulamayı yaptılar. Ben ya da arkadaşlarım yeri gelmiş bu tür hakaretler yapıldığı zaman sizin gazetenize de demişizdir.

  "TWEETLERİ İKİ KATINA ARTTIRMAYA DEVAM ET"

  Sabah –ATV ile ilgili havuz ifadesini kullanıyorsunuz. Bunu siz uyduruyorsunuz. Ne havuzu? Hisselerini amcasına satıyor. Havuz mu bu? Bunları patronlarına söyleyecek irade zaten sende yok. Söylesen de netice alamazsın. Maşallah birileri rüyalara büyük itibar ediyorlar. Tweetleri iki katına arttırmayı söylüyorlar. Sen de fetvayı aldığınıza göre tweetleri iki katına arttırmaya devam et."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir