Petrol
97.02
0.74%
Euro
18.4096
0.72%
Dolar
17.8709
-0.16%
Altın
1.028
-0.45%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
426.972
2.03%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Zekeriya Öz'e ait gizli kamera sistemi ortaya çıktı

  Bolu'ya atanan Zekeriya Öz'ün, İstanbul'daki makamına özel kamera sistemi kurdurduğu ortaya çıktı.
  • 07.04.2014 - 07:21
  Zekeriya Öz'e ait gizli kamera sistemi ortaya çıktı

  Dubai gezisinin deşifre olmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'nden Bolu Savcılığı'na atanan Zekeriya Öz'ün İstanbul Adliyesi'ndeki makamına özel kamera sistemi kurdurduğu, gelen giden herkesi görüntülediği ortaya çıktı. Görevden alınması ardından makamındaki kamera kayıtları incelenmek istenince Öz'ün kayıtların tutulduğu Hard Diski söktürüp temizlik yaptığı anlaşıldı.

  Zekeriya Öz e ait gizli kamera sistemi ortaya çıktı #1

  ÇOK SAYIDA İŞ ADAMI ZİYARETİNE GELMİŞ

  Öz'ün, kayıtlarda bulunan hangi görüntülerden çekindiği merak konusu olurken adli kaynaklar, ballı Dubai tatilini finanse eden Halil İbrahim Demirhan başta olmak üzere çok sayıda işadamının Zekeriya Öz ile odasında görüşmeler yaptığını belirtiyor.

  KENDİSİNE ÖZEL KAYIT SİSTEMİ

  Adliyede hiçbir Başsavcı Vekili'nin odasında bulunmayan sistem sayesinde yapılan kamera kayıtlarının Öz'ün makamında bulunan bir bilgisayara kaydedildiği anlaşıldı. Çağlayan Adliyesi'nde her koridorda olduğu gibi Zekeriya Öz'ün odasının da bulunduğu 4. katta kamera bulunuyor. 24 saat kayıt yapan akıllı kameraların kayıtları kamera merkezinde toplanıyor.

  HARD DİSKTEKİ KAYITLARA ULAŞILAMADI

  17 Aralık operasyonu ardından adliyede yaşanan görev değişiklikleri üzerine Öz'ün makamındaki kamera kayıtlarını talep eden savcılık, söz konusu kayıtların tutulduğu bilgisayarın hard diskini de istedi. Fakat Öz'ün, görevden ayrılması ardından Adliyede idari işlerde yetkili bir pozisyonda bulunan bir isim kanalı ile o kayıtların tutulduğu bilgisayarın hard diskini isteyip içinde temizlik yaptığı iddia edildi. Söz konusu hard diskte geçmişe dönük hiçbir kayıt bulunamadı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir