Petrol
96.09
-0.52%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
390.457
-6.34%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C
  Zekeriya Öz'ün Çölaşan'a kumpas itirafı

  Zekeriya Öz'ün Çölaşan'a kumpas itirafı

  Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'ün bir gazeteye verdiği röportajda "Ünlü bir gazeteciyi Ergenekon'a katmam için baskı yapıldı" demesi üzerine Sözcü yazarı Emin Çölaşan "O gazeteci bendim" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 28.02.2015 - 08:51

  Zekeriya Öz ün Çölaşan a kumpas itirafı #1

  Cemaat'in savcısı Zekeriya Öz, yine Cemaat'in gazetesi olan Bugün gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak'a dün röportaj verdi.

  "ÜNLÜ GAZETECİYİ ERGENEKON'A EKLE DEDİLER"

  Öz, verdiği röportajda "Ergenekon soruşturmasında da Yürütme Organı’nın, çeşitli kademelerinde müdahale girişimleri ve bana iletilen istekler oldu ancak hiçbirisini kesinlikle yerine getirmedim. Hatta dosya, bu nedenle elimden alınmak bile istendi. Bir tanesini örnek olarak verebilirim: AK Parti hükümetine muhalif olan ve eleştirel yazılar yazan ünlü bir gazetecinin, ısrarla soruşturma kapsamına alınmak istendiğini fark ettim. Herhangi bir delil olmadığı için her defasında bu gazeteciyi soruşturmaya dahil etmedim. Ancak bu konudaki ısrarı fark edip polislere sorunca, gazetecinin soruşturmaya dahil edilip tutuklanması konusunda çok üst düzeyden gelen baskılar ve talimatlar olduğunu öğrendim." demişti.

  "O GAZETECİ BENDİM"

  Öz'ün bu itirafı üzerine Sözcü yazarı Emin Çölaşan, bu konuyu köşesine taşıdı. Çölaşan, "O ünlü gazeteci bendim. Savcının çok üst düzey dediği kişi de Tayyip'ten başka kim olabilir." dedi.

  YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir