Petrol
114.78
0.47%
Euro
16.70
2.85%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
937.66
2.06%
Borsa
2402
0.45%
Bitcoin
490.018
3.39%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Zeybekçi: Fransa'dan özür mektubu geldi

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Fransa'da moda fuarında yaşanan olayla ilgili, "Evvelsi gün bize bununla ilgili özür mektubu geldi. Haberlerinin olmadığını ve gösterinin kendilerine sunulan programda olmadığını söylediler" dedi.
  • 07.07.2014 - 16:27
  Zeybekçi: Fransa'dan özür mektubu geldi

  zeybekci

  Zeybekci, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu üyelerini kabulünde Fransa'daki Moda Fuarında yaşanan olay hakkında bilgi verdi.

  ''HABERLERİNİN OLMADIĞINI SÖYLEDİLER''

  Zeybekci, şunları kaydetti: "Türkiye'den fuara yaklaşık 50 firmamız katıldı. Stant kapandıktan sonra, fuar alanında kontrolsüz ve bizim tasvip etmediğimiz bir şekilde, birilerine Türkiye ile ilgili bir aktivite düzenlenmesi sağlanıyor. Burada bizim milli ve manevi değerlerimize yapılan saldırıya en şiddetli şekilde tepki koyduk. Bunun hesabını soracağımızı söyledik. Evvelsi gün bize bununla ilgili özür mektubu geldi. Haberlerinin olmadığını ve gösterinin kendilerine sunulan programda olmadığını söylediler."

  Zeybekci, gereği yerine getirilip, sorumlular hakkında hukuki sonuç alıcı eylemleri görene kadar tepkilerini sürdüreceklerini belirttiklerini anımsatarak, "Dün akşam üzeri, sorumlular hakkında dava açtıklarını bildiren yazıyı aldık. Bugün Fransa'nın ilgili şahsı, büyükelçimizle beraber, katılımcı şirketlerimizi ziyaret edip, duydukları üzüntüyü dile getirdi ve ikinci özür de dilenmiş oldu. Bu konunun takipçisiyiz" ifadesini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir