taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.322
6.1008
1222.73
94570.9
209.207

Güney Kore'de nükleer tatbikat

Güney Kore'nin Ulsan kentinde olası bir nükleer savaşın tatbikatı yapıldı. Tatbikatta gerçeği aratmayan görüntüler ortaya çıktı.

Haber Merkezi | 24.08.2017 - 16:38..

Nükleer tehdit şimdilik rafa kaldırıldıysa bile Asya ülkeleri olası bir felaket senaryosuna hazırlıklı olmak için tatbikatlar gerçekleştiriyor. Güney Kore'nin Ulsan kentinde bir metro istasyonu, stadyum ve muhtelif yapılarda tatbikat yapıldı.

Güney Kore'de nükleer tatbikat

GERÇEĞİ ARATMADI

ABD güçlerinin de destek verdiği tatbikat bir metro istasyonunda başladı. Valize konulan bir fünyenin patlatımasının ardından, metro vagonları durdu, vagonların içerisinden dumanlar çıktı. Dumanların arasında tahliye olan yolculara ilk yardım müdahalesi gerçekleştirildi.

Güney Kore'de nükleer tatbikat

Perondan yukarı çıkan yolcuları radyoaktif geçirmez kıyafetli özel ekipler karşıladı. Burada kimyasal maddeye karşı dezenfekte edilen yolcular yine özel bir tedavi için müşahadeye alındı.

Güney Kore'de nükleer tatbikat yapıldı VİDEO

Güney Kore'de nükleer tatbikat

KUZEY KORE'YE HAZIRIZ MESAJI

Sözde yaralı ve ölüler sedyelerle olay yerinden çıkartılırken, otomatik silahlı ve tam teçhizatlı birlikler istasyona baskın verdi.

Güney Kore'de nükleer tatbikat

Bir diğer tatbikat da stadyumda canlandırıldı. Burada da askeri helikopter sahaya birlikler indirdi. Senaryoya uygun bir planlama yapıldı. Güney Kore'nin yaptığı tatbikat, Kuzey Kore'ye "hazırız" mesajı olarak algılandı.

Güney Kore'de nükleer tatbikat

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir