taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.733
Euro
7.2827
Altın
1619.35
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.731
Bitcoin
46040.96

Gürsel Tekin ile Muharrem İnce'den TBMM TV'ye tepki

CHP'li Gürsel Tekin ile Muharrem İnce; Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması sırasında TBMM TV'nin yayını kesmesine tepki gösterdiler.


Whatsapp ile paylaş

Gürsel Tekin ile Muharrem İnce'den TBMM TV'ye tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıklarını dinlettiği sırada TBMM TV yayını kesti. Bunun üzerine partililer tepki gösterdi.

Gürsel Tekin ile Muharrem İnce'den TBMM TV'ye tepki

TBMM TV'YE VE CEMİL ÇİÇEK'E ZİYARET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve CHP Grup başkanvekili Muharrem İnce, TBMM TV'yi ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i tepkilerini dile getirmek için ziyaret etti.

'ALO CEMİL HATTI KURULMUŞTUR'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, yaptıkları açıklamada, "Önce Meclis TV'ye ardından da Meclis Başkanı'na gittik. Meclis Başkanı'nı konuşmalarından anladık ki talimatı veren Meclis Başkanı'nın kendisi. Yani 'Alo Fatih' hattından sonra 'Alo Cemil hattı' kurulmuştur Türkiye'de. 'Alo Abdullah' hattı, 'Alo Cemil' hattı Türkiye'de geçerlidir artık. İnternette 2 milyon kez izlenmiş bir görüntüyü, ana muhalefet partisinin genel başkanı konuşurken sansürlemek, yasaklamak kimseni haddi değildir. Hayatımızın her alanına yasaklar geliyor.

'SİZ DE SUÇA ORTAK OLMAYIN'

Tribün, internet ve Meclis TV'ye yasaklar geliyor. Bugün de başbakanın büyük ihtimalle 'Alo Cemil' hattını kullandığını tahmin ediyoruz. Bunlar derebeyi olmuşlar bu memleketin başına. Çalmaya utanmıyorlar ama yayınlamaya utanıyorlar. Son söyleyeceğimiz meclis başkanınadır. Ey meclis başkanı. Sen yasamanın başısın. Recep Tayyip Erdoğan'ın ortağı mısın, yasamanın başı mısın ? Eğer sen bu sansürlemenin başıysan, milletten bunları gizlemek istiyorsan. Talimatla hareket ediyorsan sen de trenin ortağısındır. Türkiye'nin geldiği bu nokta gerçekten vahimdir. O sırada telefon geldiğini tahmin ediyoruz. Önceden hazırlıkta yapmış olabilirler. Ama geldiğimiz nokta şu ki, bu görüntüler devam edecek. Türkiye'nin üzerine, milletimizin üzerine, muhalefetin üzerine baskılar devam edecektir. Medyaya sesleniyorum, yapmayın sizde suça ortak olmayın" ifadeleri kullanıldı.

"8'İNCİ MADDEYİ GEREKÇE GÖSTERDİ"

Gazetecilerin 'Meclis Başkanı Cemil Çiçek yayın kesilmesiyle ilgili ne cevap verdi?' sorusuna Muharrem İnce, "RTÜK'le ilgili yasanın 8'nci maddesini gerekçe gösteriyor" yanıtını verdi.

TEKİN: YASAMA, YÜRÜTME VE YARGININ ÇÖKTÜĞÜ BİR DÖNEMDEYİZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise, "Maalesef yasama, yürütme ve yargının çöktüğü bir dönemdeyiz. Milletin sesi kesilmiştir bugün. Bugün sayın Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki konuşması değil, 76 milyon yurttaşımızın vergileriyle yayın yapan milletin sesi kesilmiştir. Milletin sesini kesen siyasetçilerin bu parlamentoda bir daha siyaset yapma olanakları olmayacaktır. Aslında 1 gün öne Cumhuriyet Halk Partisi grup toplantısında sayın genel başkanımızın ilan etmiş olduğu tapeleri yayınlayacağı telaşıyla sayın meclis başkanı ve rahatsız olanlar alt yapıları yapmışlardır. Ne yaparlarsa yapsınlar biz milletin sesi olarak yayınlar kesilmiş olsa da sokaklarda millete bu yolsuzlukları hırsızlıkları anlatmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki günlerde de sayın genel başkanımız önemli belgeleri ve bilgileri sizinle paylaşacaktır." dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir