taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7327
6.3414
1465.46
107104.39
269.004
48387.83

Habertürk Gazetesi muhabiri saldırı anlarını anlattı

Rus Büyükelçi Karlov’a düzenlenen saldırıda olay yerinde bulunan Habertürk Gazetesi muhabiri Bahar Bakır, o anları anlattı:

DHA | 19.12.2016 - 22:36..
Whatsapp ile paylaş

Bahar Bakır'ın olayla ilgili açıklamaları şöyle:

"18:30’da Çağdaş Sanat Merkezi’nde Rus Büyük Elçiliği’nin ev sahipliğinde bir sergi vardı. 18:35’de Büyükelçii eşi ve basın müşavirleriyle salona geldi. Salonda yaklaşık 70 kişi vardı. Önce Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı konuştu. Ardından da Sayın Büyükelçi kürsüye çıktı.

"O ANDA KENDİMİZİ YERE ATTIK"

Yaklaşık bir dakika konuşmuştu ki arkasında olduğunu tahmin ettiğimiz ve tekbir getiren bir şahıs Suriye ve Halep’te sivilleri öldürdünüz, bu yanınıza kalmayacak şeklinde duyduğum bir cümle ile belinden çıkarttığı silahı Büyükelçi’ye ve salona yöneltti. Biz yere attık kendimizi. Saldırganın silahı tavana doğrulttuğunu gördüm. Büyükelçi’nin de yerde yattığını gördüm. Sergi salonundan koşarak indim. Benimle birlikte yere düşen yaralılar olduğunu gördüm.

"BÜYÜKELÇİNİN KORUMA EKİBİ YOKTU"

Ben sergi salonuna girerken sadece X-ray’den geçtim. Çantamı bıraktım ama onun dışında üst araması olmadı. Sergi salonunda Çağdaş Sanatlar Merkezi’nin güvenlik mensupları bulunuyordu ama Büyükelçi’nin koruma ekibi yoktu diye gördük."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir