taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5993
Euro
7.2594
Altın
1616.42
Borsa
89777
Gram Altın
342.867
Bitcoin
42463.48
fuzulev

Hacılar'da kentsel dönüşüm projesine başlanıyor

Kayseri Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, kentsel dönüşüm çalışmalarına önümüzdeki hafta içerisinde başlanacağını belirtti.


Whatsapp ile paylaş

Hacılar'da kentsel dönüşüm projesine başlanıyor

lklş

Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Ankara’dan müjdeli haberlerle döndü. Başkan Ekici, hem Kentsel Dönüşüm hem de Toplu konut İdaresi (TOKİ) konusunda olumlu yanıtlar aldığını önümüzdeki hafta içerisinde Bakanlıktan çalışma yapmak üzere Hacılar’a geleceklerini söyledi.

MÜJDELİ HABERLER GELDİ

Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, iki günlük Ankara ziyaretinin ardından müjdeli haberlerle döndü. Seçim öncesi hem Kentsel Dönüşüm hem de TOKİ’yi Hacılar’a getireceğinin sözünü veren Başkan Ekici, çalışmalarını sürdürüyor.

Bu bağlamda Çevre Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Hikmet Haspolatlı ve TOKİ  Emlak Dairesi Başkanı Dursun Baştürk ile görüşen Başkan Ekici, önümüzdeki hafta içerisinde bakanlıktan gelen heyetin Hacılar’da çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Başkan Ekici sözlerine şöyle devam etti, "Eski yapıları, depreme dayanıksız virane yapıları kaldırıp, yerine depreme dayanıklı 7 katlı olarak düşünüyoruz. Şuan için plan proje safhasında ve çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah önümüzdeki hafta içerisinde Bakanlıktan gelecek ekip hem zemin etüdü hem de sınır çalışmalarını yapacaklar."

GEREKLİ DUYURULAR YAPILACAK

Ekici sözlerine şunları ekledi, "Ankara’da olumlu sonuçlarla döndük, hemşehrilerimize hayırlı olsun diyorum. Bunun yanında TOKİ ile de görüştük. Onlar da inşallah Hacılar’da TOKİ olmadığı için olumlu yaklaştılar. Mevcutta bulunan hazine arazisini yazışma yaparak satın alabileceklerini söylediler. Çalışmalarımız devam ediyor, hemşehrilerimiz biraz sabırlı olursa çalışmalar tamamladıktan sonra gereken duyuruları yapacağız. Tekrar hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum."

Vatandaşların biraz daha sabırlı olmasını ifade eden Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, şuan için herhangi bir kayıt ve para yatırılmasının söz konusu olmadığını belirterek, çalışmaların tamamlanmasının ardından gereken duyuruların belediye kanalıyla yapılacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir