taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8075
6.4592
1489.42
97886.36
278.095
46637.13

Hain örgütün planı deşifre oldu

Diyarbakır Silvan’da 14 Nisan’da ölü ele geçirilen bir teröristin cebinden Derik Adliyesi’ne ait krokiler çıktı.

Haber Merkezi | 30.04.2016 - 11:55..
Whatsapp ile paylaş

örgüt

Adliyedeki 5 hâkim ve savcıya yönelik eylem hazırlığında olduğu belirlenen PKK’lıların keşif raporunda, görevlilerin adliyeye gidiş gelişlerde kullandıkları güzergâh ve çalıştıkları ofislerin kaydedilmesi dikkat çekti.

TERÖRİSTLERİN İLK HEDEFİ TAPU DAİRESİYDİ

Teröristin cebinden çıkan krokide, adliyenin yanındaki tapu dairesi üzerinden Derik Adliyesi'ni hedeflediklerini ve de bunun için tapu dairesinde, herhangi bir militanın eylem için binaya girmesi halinde tespit edilmesi çok zor olacağı belirlendi. Örgütün eylem için Adliye'yi seçmesi, akıllara geçtiğimiz yıl İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edildiği saldırıyı getirdi.

KÜRTÇE CV KANDİL'E GÖNDERİLMEK İSTENİLMİŞ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 4 Nisan’da Gölbaşı’nda yaptığı operasyonda, İstanbul’a gitmek isterken yakalanan PKK’lı kadın canlı bomba Y.K. hakkında iddianame hazırladı. İddianamede kod adı “Xezal Yezda” olduğu belirtilen Y.K. hakkında “PKK silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” suçlarından 15 yıla kadar hapsi talep edildi. Ayrıca Mardin Kızıltepe’de düzenlenen operasyonda yakalanan 4 teröristin üzerinden çıkan flaş belleklerde Y.K.’nın da özgeçmişinin olduğu ifade edildi.

Terörist Y.K.’nın 9 Aralık 2015’ten itibaren hakkında “terör nitelikli kayıp” müracaatı bulunduğu belirtildi. Zanlının Diyarbakır’a giderek örgüte katıldığı, saflara geçerek silah ve bomba eğitimi aldığı kaydedilen iddianamede, terör örgütünün şehir yapılanması tarafından hakkında hazırlanan Kürtçe CV’nin de Kandil’e götürülmek istendiği tespit edildi.

TERÖRİSTLERE SİCİL NOTU VERİYORLARMIŞ

Örgüt tarafından hazırlanan sicil notunda T.C. numarası, adı soyadı, anne baba adı, medeni durumu, öğrenim durumu, mesleği, doğum yeri, ailesinin durumu, kardeş sayısı, örgüt içindeki görevi, dağda bulunan aile üyeleri, ölen ya da yaralanan yakınları, irtibat numarası ile adresinin olduğu bildirildi. Görevine, “katılım çalışması”, hastalık durumuna, “yok”, ailede katılım, şehit gazi, “yok”, partiye katıldığı yer “İstanbul alanı”, kardeş sayısı “4”, geçiş yeri “Amed - Suruç” yazıldığı dikkat çekti.

Yakalandığı sırada Y.K’nın üzerinde ele geçen ve “kongreya civaka” yazılı notlar ile flaş bellekte çıkan CV’deki bilgilerin aynı olduğu da görüldü.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir