taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Hakan Şükür'den talimat aldı iddialarına yanıt - Video

AK Parti'den ayrılan milletvekili Hakan Şükür, Fethullah Gülen'in talimatıyla partiden ayrıldığı iddialarına yanıt verdi.


Whatsapp ile paylaş
Hakan Şükür'den talimat aldı iddialarına yanıt - Video

Hakan Şükür'den talimat aldı iddialarına yanıt - Video

Bugün TV'de yayınlanan Erkan Tufan'la Analiz programına konuk olan Hakan Şükür, istifası ile ilgili 'talimat aldı' ithamlarına açıklık getirdi.

"BAŞBAKAN'IN TEKLİFİYLE MİLLETVEKİLİ OLDUM"

AKP'li Mehmet Ali Şahin'in "İşin özeti: Bana emrettiler ben AK Parti'ye geldim, şimdi emrettiler ayrıldım' demektir" ifadelerinin sorulması üzerine Şükür, kendisinin AK Parti'ye nasıl girdiğini, Başbakan Erdoğan'ın çok iyi bildiğini söyledi.

Bağımsız vekil Şükür, Başbakan'ın kendisini Dolmabahçe'ye davet ettiğini, orada da kendisine milletvekilliği teklifinde bulunduğunu belirtti. 26 Şubat'ta görüşmeye giderken aklında vekillik olmadığını anlatan Şükür, "Ben emirle değil, Başbakan'ın teklifiyle vekil oldum." diye konuştu..

"İSTİFA İÇİN TALİMAT ALMADIM"

"Hocaefendi'nin emri ya da talimatıyla mı AK Parti'den istifa ettiniz?" sorusuna ise Hakan Şükür, "Benim inançlı olduğumu, değerlerime ne kadar önem verdiğimi herkes bilir herkes bilir; her şeyin üzerine yemin edebilirim. Ve bu ispatlanırsa aynen İdris Bal'ın söylediği gibi, ben bununla ilgili istifa etmeyi bırakın hayatımla ilgili birçok şeyden de vazgeçerim." diye cevap verdi..

Eski futbolcu ve milletvekili Hakan Şükür, talimat söylemlerinin bir itibarsızlaştırma olduğunu söyleyip, şunları ifade etti:

"Ben biraz ne kadar da eksik olsam da kendimi kesinlikle hizmete bağlı görmüyorum, göremiyorum çünkü; Oradaki hizmetlerin zerresi kadar olamayacağımı, oradaki bir öğretmenin dünyanın neresinde görev yapıyor olduğunu kendi gözlerimle müşahade ettiğim için söylüyorum bunu. Kendimi oraya yakıştıramıyorum, açık söyleyeyim. Daha fazla hizmet edebilirim ben. Hem ülkem için uluslararası alanda olur kendi ülkemde.. Benim duygusal tavrım bu. Ama 'talimatla geldi, talimatla gitti' gibi giderken kendi iradeniz dışında hareket ettiğinizi ima eden sözler hep itibarsızlaştırma. Şimdi buradan ayrıldıktan sonra bunların söylenmesi, moda kelimeyle 'zamanlamanın manidar' olması, çıktıktan sonra size çok farklı şeylerin söylendiği.. Keşke söylenmeseydi, keşke bunları duymamış olsaydım.."

"İSTİFA MEKTUBU TAMAMEN BANA AİT"

İstifa mektubunu eşinin yanında yazdığını, dört buçuk sayfadan bir buçuk sayfaya indirdiğini ve en değer verdiklerinin üzerine de yemin edebileceğini söyleyen Şükür, bugüne kadar tutan televizyon programları yapan, duygularını ifade edebilen, çok okuyan, hayatı yaşayarak öğrenmiş, birçok farklı şeyler görmüş, sıkıntılar yaşamış, sıkıntılardan çıkma yolunu kendi geliştirmiş ve muhakeme yeteneği olan bir insan olarak mektubun kendisine ait olduğunu ifade etti.

"Fethullah Gülen sizin için kimdir?" sorusuna Şükür, "Benim için değer verdiğim, vatanını milletini seven, bayrağını seven, o bayrak için ölmeyi bile göze alacak sevdiğim bir insan" yanıtını verdi.

Hakan Şükür'den talimat aldı iddialarına yanıt

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir