taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7629
Euro
7.3622
Altın
1648.78
Borsa
93225.22
Gram Altın
358.694
Bitcoin
49136.64

Hakan Şükür'den yolsuzluk açıklaması - izle

AK Parti'den istifa eden milletvekili Hakan Şükür'ün yolsuzluk operasyonunu değerlendirirken mal varlığına ilişkin yaptığı açıklama, ticari ilişkilerini akıllara getirdi.


Whatsapp ile paylaş
Hakan Şükür'den yolsuzluk açıklaması - izle

Hakan Şükür'den yolsuzluk açıklaması - izle

Hükümet ve Cemaat arasında başlayan dershane geriliminin ardından Ak Parti'den istifa eden Hakan Şükür, istifasının ardından partiye yönelik eleştirilere başlamıştı. Son olarak, Bugün TV'de Erkan Tufan'ın sunduğu Analiz programında yolsuzluk operasyonunu değerlendiren Şükür, mal varlığına ilişkin ilginç bir açıklamada bulundu.  

Hakan Şükür'den yolsuzluk açıklaması - izle

"25 YIL TOP OYNADIM, 4,5 MİLYON DOLARIM YOK"

Yolsuzluk yapıldığına inandığını söyleyen Hakan Şükür, "İnter'de Torino'da Galatasaray'da olmak üzere 25 yıl top oynadım 4.5 milyon dolarım yok, Halk Bankası müdürünün var" dedi.

5 HİDROLİK SANTRALİ, 60 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Hakan Şükür'ün, "4.5 milyon dolarım yok" sözü ise, ticari faaliyetlerine ilişkin daha önce yaptığı açıklamaları akla getirdi. Yıllarca Fenerbahçe'de top koşturan Bülent Uygun ve Albe Enerji'nin Yönetim Kurulu Başkanı Alpay Ünal'la ortak bir şirket kurarak enerji yatırımı işine girmişti. Şükür, enerji yatırım sektöründe uzun yıllar kalmak istediğini söylemişti. Şükür'ün ortağı Ünal ise, Trabzon, Kastamonu ve Düzce'de faaliyete geçecek 5 hidroelektrik santrali için şirket ortakları ile birlikte 60 milyon dolar yatırım yaptıklarını ifade etmişti.

FASD FOOD RESTORANI AÇTI

Şirketin yatırım alanını geniş tutan Hakan Şükür, gıda işine de gireceklerini söylemesinden kısa bir süre sonra da Ankara'da EPA Alışveriş Merkezi'nde Fast'njoy isimli bir fast - food restoranı açtı.

LİG TV'DEN AYLIK 150 BİN

Hakan Şükür'ün "Hobi olarak yapıyorum" dediği Lig Tv yorumculuğundan aldığı ücret de uzun süre tartışma konusu olmuştu. Meclis'teki Genel Kurul çalışmalarına mazeret göstererek katılmayan Hakan Şükür'ün aynı saatlerde Lig TV'de yorum yaparken görülmesi de ayrı bir tartışmaya yol açmıştı. Şükür, hobi olarak gördüğü yorumculuktan aylık 150 bin lira alırken, bu ücretle milletvekili maaşını da 13'e katlamıştı. Hakan Şükür, beş aylığına anlaştığı Lig TV'de iki yıla yakın yorumculuk yaptı. 

TRT'DEN YILLIK 748 BİN

Hakan Şükür'ün ekran macerası bununla da sınırlı değil. Şükür TRT'de de yorumculuk yaptı. 4 yıl süren bu görevinden de yılda 748 bin lira aldığı konuşuldu. 

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir