taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Hakan Şükür'ün Digiturk'ten aldığı para istenebilir

Bir dönem Lig TV'de yorumculuk yapan milletvekili Şükür'ün Digiturk'ten aldığı parayı geri vereceği iddia edildi.


Whatsapp ile paylaş

Hakan Şükür'ün Digiturk'ten aldığı para istenebilir

Hakan Şükür'ün Digiturk'ten aldığı para istenebilir

Habertük'ten Salih Çolak'ın haberine göre, daha önce TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in başlattığı inceleme kapsamında "kamu olmadığı için çalışmasında yasal olarak bir sakınca bulunmadığı" görüşünün bildirilmesi üzerine Digiturk'te yayına çıkmaya devam eden Şükür'ün, TMSF'nin Digiturk'e el koyduğu mayıs ayından bu yana aldığı ücretin "yasal olmadığı" öne sürüldü.

DİGİTURK'E EL KOYAN TMSF, HAKAN ŞÜKÜR'DEN PARA TALEP EDEBİLİR

TMSF'nin el koymasından sonra Digiturk'ün kamu kurumu niteliği dönüştüğünü savunan AK Parti kaynakları, bu tarihten itibaren bir vekilin burada çalışmasının yasal olmadığını savunuyor.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi AK Partili Salim Uslu henüz konunun Divan'ın gündemine gelmediğini belirterek "Kamu kurumları bazı insanların rant kapısı değildir. Konu Divan'ın gündemine geldiğinde değerlendireceğiz" dedi.

AK Partili Bülent Turan da Şükür'ün parayı iade etmesi gerektiğini söyledi. TBMM Başkanlık Divanı üyesi CHP'li Malik Özdemir ise Şükür'ün programa katılmasının başından beri yanlış olduğunu belirtti.

Özdemir, "TMSF el koyduktan sonra devam etmesi hukuken de doğru değil. İlk toplantı da mayıs ayından sonraki maaşları iade etmesini talep edeceğim" dedi.

HAKAN ŞÜKÜR'DEN 1 MİLYON TL İSTENECEK

Şükür'ün yakınları ise Digiturk'ün TMSF'ye devredilmesinin, kamu kurumu niteliğine kavuştuğu anlamına gelmeyeceği yorumunu yaptı. Şükür'ün Digiturk'ten ayda 150 bin TL aldığı öne sürülmüştü. Rakam doğruysa iade etmesi istenen para 1 milyon TL' yi bulabilecek.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir